Vlasy

Červená barva na vlasy, která se nevymývá: Existuje či nikoliv? 3 rady pro péči o rudou hřívu

Červená barva na vlasy, která se nevymývá: Existuje či nikoliv? 3 rady pro péči o rudou hřívu

Červená barva je jednoduše nádherná. Ovšem ne dlouho. Existuje i červená barva, která se nevymývá? Čím je vlastně nežádoucí blednutí odstínu způsobeno?

Existuje červená barva, která se nevymývá?

Temně rudé nebo ohnivě zrzavé tóny jsou jednoduše ohromující. Jejich podstatnou vadou je to, že velice rychle blednou. A to i tehdy, když odejdete s vysněným tónem v kadeřích od kadeřníka. Existuje červený odstín, který podobné vlastnosti nemá?

Bohužel nikoli. Zamezit blednutí barvy nemůžete výběrem produktu konkrétní značky, ale ani zvolením určitého odstínu. Vymývá se stejně rychle kompletní škála červených barev od neonově oranžové až po rubínově červenou či tmavě kaštanovou.

Podmíněno je rychlé vymývání velikostí molekuly červené. Pigment se do vlasového vlákna jednoduše nedostane tak hluboko, jako je tomu v případě jiných odstínů. Jednotlivé molekuly jsou na to příliš velké.

Jak pečovat o červené vlasy?

Prodloužit výdrž červené na vlasech tak můžete pouze vhodnou péčí. Není to naštěstí příliš složité, měli byste především dodržovat následující pravidla:

  • méně často si myjte vlasy
  • omezte kontakt vlasů s vodou (koupání apod.)
  • vyhněte se působení tepla (slunce i stylingové úpravy)

Co se týče mytí vlasů, omezit nutnost pravidelného používání šamponu vám pomůže šampon suchý, který vlasy osvěží. Kadeřníci rovněž doporučují nepoužívat šampon vždy. Umyjte si v jeden den hřívu šamponem a kondicionérem, další den však použijte už pouze kondicionér. Vlasy si také myjte vodou studenou.

Před koupáním v bazénu si své kadeře namočte ve sprše. Vytvoříte tak bariéru, díky níž se do nich nedostane voda chlórovaná. Podobně můžete zajistit svým vlasům ochranu i pomocí kondicionéru. Napomoci k ochraně vlasů vám může i nošení plavecké čepice. Po bazénu si vlasy co nejrychleji umyjte speciálním šamponem na barvené vlasy.

Omezte také styling, kdy vlasy vystavujete teplu, jako je kulmování a žehlení. Před sluncem chraňte své kadeře speciálním přípravky a také pokrývkou hlavy. A pozor, na ochranu před UV zářením určitě nezapomeňte ani v zimě. Jak na to? Noste vždy čepici.