Cviky a vybavení

Jak mít žíly na rukou

Jak mít žíly na rukou

Cvičíte a rádi byste dosáhli větší žilnatosti? V následující článku vám přinášíme několik tipů, které viditelnost žil na rukou přímo ovlivní.

Procento tělesného tuku

Pokud se zajímáte o to, jak mít žíly na rukou, jistě tušíte, že jedním z nejzásadnějších faktorů ovlivňujících žilnatost svalů, je procento tělesného tuku. Pokud jsou vaše svaly zakryté velkou vrstvou tuku, žíly zůstávají logicky skryté a jejich vyniknutí je podstatně menší. Pro dosažení ideální formy se obvykle uvádí u mužů hranice tuku maximálně 10 % a u žen pak 15 %.

Množství svalů

Dalším faktorem, který viditelnost žil přímo ovlivňuje je množství svalů daného jedince. Větší svaly potřebují větší prokrvení, čímž samozřejmě dochází ke zvětšení žil, které jim krev dodávají.

Mohlo by vás také zajímat: Nejsilnější hořčík na trhu

Napumpování

Žíly na rukou můžete krátkodobě zvětšit také kvalitním a úzce zaměřeným tréninkem. Zařazujte do proto kromě klasických objemových i izolované cviky na biceps s maximálním procítěním a důrazem na kontrakci svalu. Při větším počtu opakování dojde k násobnému prokrvení, které bude mít za následek také větší vystoupení a viditelnost vašich žil.

Oxid dusnatý

Posledním, ale neméně důležitým doporučením z našeho výčtu je dosažení optimální hodnoty oxidu dusnatého v těle. Jeho užívání má vliv na průchodnost cév v našem těle. Doplnit ho můžete běžnou stravou například skrze příjem zelené listové zeleniny. Pokud chcete jeho tvorbu ještě podpořit, můžete využít i suplementy v podobě l-argininu nebo předtréninkových nakopávačů.

Zdroj: Topdoctors.co.uk