Krása a módaVlasy

Jak často chodit na melír? Rozhoduje těchto 5 faktorů

Jak často chodit na melír? Rozhoduje těchto 5 faktorů

Melír ve vlasech dokáže perfektně oživit účes a také váš celkový vzhled. Po první aplikaci melíru v kadeřnickém salónu však začíná všem ženám probíhat hlavou myšlenka, jak často na melír vlastně chodit. Zatímco jedna žena dochází do kadeřnictví co 2 měsíce, druhé odrostlé vlasy nijak nepřekáží a ukáže se v salónu co 6 měsíců. Od čeho se tedy odvíjí frekvence návštěv v salónu za účelem obnovení melíru?

Podle typu vlasů

Všichni víme, že různé typy vlasů vyžadují různou péči. Pokud tedy máte jemné vlasy, melír vám může vydržet déle než na příliš hrubých nebo kudrnatých vlasech. Při každé návštěvě kadeřnictví by vám měl váš kadeřník sdělit, jaký typ vlasů máte a jak často bude nutné na melír docházet.

Podle požadovaného efektu

Frekvence návštěv salónu pro aplikaci melíru může být ovlivněna i tím, jaký vzhled preferujete. Pokud totiž upřednostňujete přirozenější efekt, možná nebudete potřebovat tak časté návštěvy, zatímco někdo, kdo chce výraznější barevné přechody ve vlasech, může cítit potřebu navštěvovat salón častěji.

Podle rychlosti růstu vlasů

Rychlost růstu vlasů je velmi individuální záležitostí a může hodně ovlivnit to, jak často budete potřebovat obnovit váš melír. Průměrně vlasy rostou asi o 1-1,5 centimetru za měsíc. Jak rychle rostou vaše vlasy?

Podle následné péče

Frekvenci návštěv u kadeřnice můžete ovlivnit následnou péčí po melíru také u vás doma. Správná domácí péče o vlasy totiž může prodloužit čas mezi návštěvami salónu, a to díky kvalitním šampónům a kondicionérům, které jsou určené pro barvené vlasy a mají za cíl udržet zářivost vaší barvy/melíru.

Podle financí

Návštěva kadeřnického salónu není zrovna levnou záležitostí, a proto se frekvence barvení melírem odvíjí také od vaší finanční stránky. Zatímco si někdo může dovolit častou návštěvu kadeřnice, druhý dochází do kadeřnictví spíše sporadicky.