Krása a módaMóda

Společenské kalhoty pro plnoštíhlé: 4 TOP tipy pro perfektní výběr

Společenské kalhoty pro plnoštíhlé: 4 TOP tipy pro perfektní výběr

Pravdou je, že elegantní a vkusné oblečení by mělo být dostupné pro každý typ postavy. V žádném případě by tedy nošení společenských kalhot u plnoštíhlých žen nemělo být tabu. Plnoštíhlé ženy si totiž mohou užívat módní trendy a cítit se sebevědomě, a to i ve společenských kalhotách. V tomto článku vám proto poradíme, jak společenské kalhoty vybrat a nosit je vždy se vztyčenou hlavou!

Střih společenských kalhot

Volba správného střihu je nejdůležitějším faktorem při nákupu společenských kalhot. Nejlepší volbou pro plnoštíhlé ženy budou rovné nebo rozšířené (tzv. flared) nohavice, protože opticky prodlužují postavu a lichotí každé ženě. Vyhněte se však příliš úzkým střihům, které by mohly zdůraznit některé části postavy, které chcete nechat skryty – například objemnější bříško či pas.

Další skvělou volbou budou společenské kalhoty s vysokým pasem, které nejenže skvěle vypadají, ale také pomáhají skrýt objemnější břišní partie a vytvářejí hezký dojem delších nohou.

Materiál společenských kalhot

Kvalitní a lehce pružné materiály jsou důležité pro pohodlí během nošení u plnoštíhlých žen, protože nabízí větší flexibilitu při pohybu, neodírají stehna nebo nehrozí riziko protržení látky při zohýbání.

Barvy společenských kalhot

Volte vždy tmavší barvy, které vám pomohou opticky zúžit a prodloužit postavu. Pokud jste si oblíbily proužky, zvolte vertikální a zdržte se nápadných vzorů. Jestliže nechcete působit příliš ponurým dojmem, vyberte si světlý top nebo ležérně přehoďte přes ramena barevný blejzr.

Nezapomeňte na správný výběr obuvi

Nezapomínejte na vhodnou elegantní obuv! Ke společenským kalhotám se budou perfektně hodit boty s vysokým podpatkem a společenské lodičky, které prodlouží opticky vaši postavu a dodají vám přitažlivý look. Posléze můžete boty zkombinovat s kabelkou a rázem vznikne dokonalý společenský outfit!