Vlasy

Hnědý přeliv na vlasy: Jak na dokonalý výsledek ve 3 krocích

Hnědý přeliv na vlasy: Jak na dokonalý výsledek ve 3 krocích

Rozhodla jste se, že změníte image? Můžete vyzkoušet hnědý přeliv. Jak chytne na vlasy a s čím musíte počítat?

Proč se nebát přelivu vlasech

Odbarvila jste se na blond a chcete se vrátit k přirozenému odstínu? Pokud se nehodláte obrnit dostatečnou trpělivostí na odrůstání, musíte sáhnout po barvě. Totéž platí, když vás původní světlý odstín jednoduše přestane bavit a zatoužíte po změně.

Řada žen pak sáhne po přelivu v obavě, že permanentní barva je přílišným zásahem pro vlasy. Bude ale výsledek takový, jaký očekáváte? Můžete po barvení dokonce skončit se zelenými vlasy, jak varují některé internetové zdroje?

Přeliv garantuje středně silnou výdrž a krycí schopnost. Někdy se také označuje jako barva tón v tónu. Používá se pro oživení, sjednocení a zvýraznění barvy. Pro trvalou a výraznou změnu se nehodí, opačný proces, tedy zesvětlit vlasy na blond, určitě nezvládnou.

Abyste mohla na své kštici pozorovat barevnou změnu, musíte si navíc uvědomit, že existují prakticky dva typy přelivů:

  • semi-permanentní (bez obsahu amoniaku)
  • demi-permanentní (s nízkým podílem amoniaku)

Jak použít hnědý přeliv

Se semi-permanentní barvou se můžete dočkat pouze méně viditelných změn. Ve složení těchto barev se nenachází amoniak ani peroxid a malé molekuly barvy tak vlasové vlákno pouze obalí na povrchu. Naproti tomu demi-permanentní barvy dokážou ztmavit a změnit tón.

Přelivy v drogerii pak „trpí“ obdobným neduhem jako permanentní barvy. To znamená, že je v nich užit silnější peroxid. Což způsobí, že efekt na vašich vlasech nemusí být takový, jak jste si vysnila. Barva často chytne příliš tmavě. Výsledek záleží na typu vaší hřívy. Ta jemná nebo suchá barvu absorbuje mnohem ochotněji

Ačkoli přelivy garantují, že vydrží pouze omezený počet umytí, nejčastěji se udává 12 až 30, mějte na paměti, že zpět do původního odstínu se už barva vymýt vůbec nemusí. Nejdéle drží na zcela zdravých vlasech.