Krása a módaNehty

Jak dlouho roste nehet na noze: Stihne vám dorůst nehet do léta 2024?

Jak dlouho roste nehet na noze: Stihne vám dorůst nehet do léta 2024?

Nehty na nohách chrání vaše prsty. Někdy se ale stane, že v důsledku traumatu nebo onemocnění vám nehet sleze. Nehet na noze roste mnohem pomaleji než nehet na prstech rukou. Stihne vám nehet na noze dorůst do léta, abyste mohli odhalit perfektní nožky v otevřených botách?

  • Po úrazu
  • Po strhnutí
  • Po plísňových onemocněních

Jak dlouho roste nehet na noze?

Nehty na nohách rostou mnohem pomaleji než na rukách. Uvádí se, že v průměru roste nehet půl roku až dva roky. Vždy závisí na typu postižení nehtu, důsledek ztráty nehtu, ale také na vnějším okolí, například obuvi nebo počasí. Záleží také na vaší životosprávě a věku. Starším lidem rostou nehty déle.

Jak dlouho roste nehet po úrazu?

Při skopnutí palce si můžete poranit nehtové lůžko. V důsledku toho může váš nehet zčernat (tím že se pod ním nahromadí krev) a následně odpadnout nebo začne pod narušeným nehtem začít růst nehet nový. Odrůstání nebo dorůstání nového nehtu pak může v závislosti na rozsahu narušení trvat půl roku až dva roky.

Jak dlouho roste nehet po strhnutí lékařem?

Strhávání nehtu je velmi bolestivou záležitostí, ale v některých případech je nevyhnutelné – obzvláště pak v případech velkého poranění při úrazu či po závažnějších případech plísňových onemocnění nehtů. Nehet pak dorůstá až po dobu roku a půl.

Jak dlouho roste nehet postižený plísní?

Pokud se nakazíte nehtovou plísní, je potřeba použít potřebné medikamenty, abyste zabránili dalšímu šíření. Napadený nehet s viditelnou plísní pak odrůstá po dobu přibližně jednoho roku.

Jak urychlit růst nehtů?

Pro urychlení procesu obnovy nehtu můžete používat doplňky stravy, určené pro růst nehtů, zejména doplňky s obsahem biotinu.