Krása a módaVlasy

Extravagantní účes: Pro koho je vhodný a pro koho ne

Extravagantní účes: Pro koho je vhodný a pro koho ne

Nosit na hlavě extravagantní účes nemusí být žádná legrace. Proč? Jestliže patříte spíše mezi uzavřené osobnosti a rozhodnete se k náhlé a spontánní změně na extravagantní účes, můžete své volby hořce litovat. Pro koho je tedy vhodné nošení extravagantních účesů a kdo by se jim měl raději vyhnout a ušetřit si slzy i zbytečně vynaložené peníze?

Pro koho je vhodné mít extravagantní účes?

Faktem je, že nic nevyjádří vaši osobnost tak, jako právě extravagantní účes. Pokud chcete nosit na hlavě výrazné a neobvyklé kreace, měli byste tedy zvážit, co přesně tím chcete vyjádřit. Nezapomínejte na to, že lidé soudí ostatní především podle vzhledu a právě váš vzhled vytváří také obávaný první dojem. Jestliže se řadíte mezi extroverty, kteří jsou rádi slyšet a vidět, bude právě pro vás volba extravagantního účesu tou správnou.

  • Pomocí svých vlasů můžete vyjádřit oblibu konkrétního hudebního stylu a ukázat, že jste fanouškem punku, rocku nebo třeba metalu.
  • Extravagantní účes si oblíbili kreativní lidé a umělci. Výrazné vlasové kreace tedy nosí hudebníci, umělci nebo třeba módní návrháři a lidé pohybující se ve fashion průmyslu.
  • Mladí lidé si velmi oblíbili nošení extravagantních účesů, protože ve svém věku rádi experimentují a zkoušejí nové věci.

Pro koho není vhodné mít extravagantní účes?

Extravagantní účes není vhodný pro introverty a uzavřené osobnosti, kteří neradi ventilují své pocity na svém zevnějšku. S příliš výraznými vlasy byste se jednoduše necítili dobře a zřejmě byste za pár hodin svého rozhodnutí litovali.

Zejména v práci se můžete setkat s tím, že váš extravagantní účes nebude tolerován. Jedná se především o vyšší pozice a o profese, které jsou více na očích veřejnosti. V jaké konkrétní práci není vhodné mít na hlavě vysoce extravagantní účes?

  • moderátor
  • tiskový mluvčí
  • generální ředitel (za předpokladu že se nejedná o značku nebo firmu spjatou s extravagancí)
  • učitel a veškeré profese s vysokou autoritou
  • politik