Krása

Extra dlouhé vlasy

Extra dlouhé vlasy

Extra dlouhé vlasy se čas od času objevují jako kuriozita v médiích. Toužíte po nich i vy? Co všechno to obnáší, pokud se chcete stát živoucí Locikou?

Co stojí za extra dlouhými vlasy

Čas od času přinesou média pozoruhodné příběhy žen s extra dlouhými vlasy. Přímo zmíněnou Locikou se například inspirovala Američanka Andrea Colson. Ta má vlasy dlouhé až ke kotníkům. Podobně je na tom v Londýně žijící Polka Malgorzata Kulczyk a řada dalších žen.

Jak je vidět, extra dlouhé vlasy jsou raritou, přesto jich lze docílit. Jak to dotyčné dámy dělají, když vy sama máte kštici sotva na ramena? Především je nutné upozornit, že růst vlasů závisí na celé řadě faktorů. Většinu z nich přitom sami neumíme ovlivnit. 

Jedná se zejména o:

    • věk

    • genetické predispozice

    • hormony

    • etnický původ

    • životní styl

K tomu, abyste docílila opravdu dlouhých vlasů a ze svého přirozeného potenciálu vyzískala maximum, tedy musíte především vsadit na kombinaci zdravého životního stylu a dostatečné péče.

Jak se starat o vlasy

V první řadě byste do svého jídelníčku měla zařadit vitamíny A, E i C a omega-3 mastné kyseliny. Stejně tak přidejte kombinaci aminokyselin metioninu a cystinu. Kromě přirozené stravy se jednoznačně nebojte sáhnout i po potravinových doplňcích. Stejně tak do svého jídelníčku začleňte dostatečný pitný režim.

Běžnou denní rutinou by se vám měl stát i dostatek spánku a odpočinku. Stres vám nesvědčí. Ruce pryč rozhodně dejte od alkoholu a cigaret. Tyto látky mají negativní vliv na metabolismus a v konečném důsledku tak i na růst vlasů.

O svou hřívu adekvátně pečujte vhodnou kosmetikou. Kromě šamponu by se ve vaší kosmetické poličce měl ocitnout kondicionér, který můžete střídat s maskou. Naopak rozsáhlejšího stylingu se vzdejte, „profesionální dlouhovlásky“ jednoznačně radí: Nežehlit, nekulmovat, nefénovat a netrápit barvou.

A pozor, vaši vysněnou cestu za extra dlouhými vlasy nevyhnutelně budou rámovat i nůžky. Mechanicky poškozené konce je potřeba ustřihnout, jinak se vlas stejně sám ulomí.