Krása

Měděné vlasy a hnědé oči

Měděné vlasy a hnědé oči

Patříte k přirozeným zrzkám, které mají měděné vlasy a hnědé oči? Co to pro vás znamená a jak byste celému stylu měla přizpůsobit barevné ladění?

Za vším hledej geny

Přirozená zrzavá se vyskytuje u přibližně 1 až 2 % světové populace. Máte-li to štěstí, že se můžete pyšnit měděnou barvou, jste majitelkou vůbec nejvzácnějšího odstínu vlasů.

S tímto odstínem se obvykle pojí geneticky daná světlá pleť a šedé nebo zelené oči. S vysokou pravděpodobností budete kůži rovněž mít posetou pihami. Mimořádně vzácnou pak představuje kombinace měděného odstínu vlasů a hnědých očí.

Za vším je pochopitelně potřeba hledat genetiku. Nyní víme, že existuje dokonce více než 50 různých genů, které ovlivňují barvu vašich očí.

Můžeme tak říci, že nejčastější kombinace zrzavých vlasů a modrých oči reprezentuje recesivní vlastnosti, což znamená, že její nositel musí zdědit oba geny pro zrzavé vlasy a modré oči od obou rodičů. Naproti běžné spojení hnědých vlasů a hnědých očí jsou dominantní rysy, a proto se vyskytují mnohem častěji.

Jak se obléknout a nalíčit jako podzimní typ

Prakticky se dá říci, že zkrátka a jednoduše patříte tak trochu k pověstným hříčkám přírody. Svoji vzácnost se proto jednoznačně naučte podtrhnout i s pomocí vhodných barev využitých v líčení a oblékání.

Na pomoc si vezměte barevnou typologii. Ta ženy člení podle ročních období na:

    • zimní typ

    • jarní typ

    • letní typ

    • podzimní typ

Přirozené zrzky se v tomto členění obvykle zařazují k podzimnímu typu. Ten patří do teplého barevného spektra a odtud by primárně ladění mělo vycházet.

Slušet vám tak bude oranžová, béžová nebo sytě hnědá. Skvěle budete vypadat v zelené a lichotivý je pro každou zrzku rovněž odstín rajčatově červené. Ladit k vám bude i fialová, byť by opět mělo jít o teplejší odstín, nikoli studenou lila.

Podobné je to i u šperků a doplňků. Harmonicky vůči podtónu pleti bude působit hlavně klasické žluté zlato. Obecně lze také říci, že jste kontrastní typ, tudíž můžete vsadit na výraznější barvy, vzory i doplňky. A své pihy berte jako přednost a nesnažte se je maskovat make-upem