Krása

Druhá dírka v uchu: Co byste měla vědět, než si ji necháte píchnout?

Druhá dírka v uchu: Co byste měla vědět, než si ji necháte píchnout?

Možná máte v uších náušnice už od raného věku. Celý „proces“ si tak nemůžete pamatovat. Toužíte po další dírce v uchu a stylovém kombinování náušnic? Co vás při propichování čeká?

Nastřelit, nebo propíchnout?

Nejprve se musíte rozhodnout, jakou metodou si vlastně dáte ucho propíchnout. Existují dvě varianty, a to:

  • klasické píchnutí jehlou
  • nastřelení nastřelovací pistolí

Nastřelování má stále celou řadu zastánců. Jako hlavní objektivní důvod se uvádí jednoduchost provedení. Subjektivně vnímaným faktorem je menší bolestivost, která se také udává. Zákrok jednoznačně je rychlejší, šperk se totiž do rány „usadí“ rovnou.

Profesionální pierceři však tuto techniku odmítají. Dochází při ní totiž k faktickému protržení tkáně tupým šperkem. Propíchnutí lze považovat za šetrnější, neboť kanyla, která se při něm používá, je dostatečně ostrá. Přirovnat lze tak propíchnutí touto formou k „čistému“ řezu ostrým nožem.

Diskutabilní je v případě nastřelení také hygienický aspekt celého zákroku. Nastřelovací pistoli nelze sterilizovat a tomu, že je propichování ucha doprovázeno malým množstvím krve se samozřejmě nelze vyhnout.

Kde a jak píchnout druhou dírku do ucha

Některé ženy si nechají jednoduše propíchnout další dírku v lalůčku. Vybrat si ale samozřejmě můžete i piercing ušní chrupavky.

Ten se nazývá helix. Propíchnout se ale, s nadsázkou řečeno, dá téměř každá část ucha (piercingy anti-helix, tragus, daith, rook a řada dalších). U tohoto typu piercingu však musíte počítat s náročnějším hojením.

Pokud se rozhodnete pro propíchnutí lalůčku a netrpíte alergií na kovy, jiných zdravotních důsledků se obávat nemusíte. Akupunkturní body spojované s různými orgány na ušním lalůčku nenajdete.

Co se týče toho, zda nechat píchnout pravé či levé ucho, záleží to na vás. V 60. letech bylo nošení náušnice v pravém uchu spojováno s homosexualitou. Výrazněji se tato symbolika prosadila v USA či v Austrálii, v dnešním kulturním kontextu je však již tento význam oslaben.

Důležité je, aby se vám tak náušnice hlavně líbila a nová ozdoba ladila s vaším stylem. A samozřejmě nezapomeňte ani prověřit, kdo vám ji aplikuje, aby byly dodrženy všechny hygienické zásady.