Krása

Drdoly pro polodlouhé vlasy

Drdoly pro polodlouhé vlasy

Polodlouhé vlasy vypadají stylově a kdekdo vám tento účes bude závidět. Problém přichází ve chvíli, kdy máte vlasy jakýmkoli způsobem upravovat. Vlasy se všude pletou, nechtějí nás poslouchat a o nějakých účesech ani nemluvě.

Proto pro vás máme typy na 2 drdoly, které zvládne každý a které vás zbaví každodenních starostí s vlasy.

Drdol s pomocí skřipce

Tento drdol je ten nejjednodušší, nejhezčí a zároveň velmi elegantní a vhodný pro každou příležitost. Stačí k němu větší skřipec a šikovné ruce.

Rukama si vezměte vlasy do ruky jako byste z nich chtěli vytvořit nízko posazený culík. Tyto vlasy začněte pomalu stáčet směrem nahoru do té doby, dokud vám nebudou konečky vlasů směřovat nahoru. Takto připravené vlasy vzadu jednoduše připevněte skřipcem k hlavě tak, aby vše pevně drželo, a máte hotovo.

Na tento účes se nejvíce hodí větší kovové skřipce. Pokud však nemáte vlasy tak husté, určitě drdol vytvoříte i s menšími.

Drdol z copánku

Drdol, který je tak jednoduchý, jak podle názvu zní!

Vlasy si stáhněte dozadu jako u minulého drdolu. Tentokrát ale místo stáčení vlasy svažte gumičkou do nízkého culíku. Neutahujte ho však příliš k hlavě. Gumičku si stáhněte trošku níž a vytvořte si nad ní drobnou mezeru. Tou culík protáhněte a gumičku mírně stáhněte.

Dalším krokem bude upletení copánku. Jde o jednoduché pletení copánku. Pokud jste ale v pletení copánku zběhlí, můžete si zkusit uplést například i rybí. Jakmile budete mít copánek upletený, zajistěte ho na konci gumičkou. Takto vytvořený copánek vezměte do rukou a protáhněte stejnou dírkou, kterou jste dříve protahovali culík.

Drdol by měl takto sám držet. Pokud by však nedržel, určitě si můžete pomoci i pinetkami pro delší výdrž účesu. Jak můžete vidět, drdoly z krátkých vlasů nejsou ani tak složité na učesání, splní svůj účel, a ještě vám to s nimi bude velmi slušet. Není proto důvod se jich dál bá