Krása

Polodlouhé vlasy – účesy, které omladí

Polodlouhé vlasy – účesy, které omladí

Polodlouhé vlasy patří ke stylům, které neztrácejí na oblibě, ať už účesové trendy momentálně velí jakoukoli extravaganci. Které střihy vám dodají mladistvý šmrnc?

Polodlouhým vlasům svědčí vlny

Polodlouhé vlasy mohou být cestou, jak být šik, když musíte „přežít“ dorůstání do fáze dlouhých vlasů. Velmi dobře ale fungují i jako samostatný střih. Řada žen si proto udržuje tuto délku záměrně. A polodlouhé vlasy rozhodně nejsou tabu ani s přibývajícím věkem.

Jen se vyhněte jejich vyfoukání dohladka. Tento styl totiž sluší spíše mladým slečnám, vlasy v přísně hladkém účesu totiž poutají pozornost na obličej. A ten už s postupujícím věkem zdobí první jemné linky a vrásky.

Vlny měkce rámující obličej jsou proto velmi lichotivé. Pokud vám už kvalita vaší hřívy neumožní každodenní používání kulmy, vsaďte na šetrnější metodu a vlasy si spleťte do copu. Ten vytvoří lehké přirozené zvlnění, které je velmi lichotivé.

Mimochodem, ani to, že vaše vlasy už nemají kvalitu, kterou se jste se mohla pyšnit, když vám bylo dvacet, rozhodně neznamená, že jste „odsouzena“ k tomu se ostříhat nakrátko. Při správné péči si i v pozdějším věku směle můžete delší mikádo dovolit.

Vyzkoušejte stupňovitý střih

V jednoduchých polodlouhých vlasech a dnes už navíc i velmi trendy stříbrné barvě můžete vídat třeba herečku Diane Keaton. Ta dokazuje, že není potřeba se bát stárnout a snažit se čas zastavit kosmetickými úpravami a extravagancí za každou cenu.

Svým vlasům můžete též prospět sestříháním do postupného tvaru. I v tomto případě můžete vsadit na absolutní přirozenost. Účes už není nutné dále tvarovat foukáním nebo žehlením. Určitá volnost a ležérnost, která se ve vrstveném sestřihu přirozeně objevuje, působí mladistvě. Navíc tím opět pomůžete i kvalitě svých vlasů, které nebudou zbytečně zatížené teplem.

Inspirací vám může být například herečka Jane Fonda, jejíž střapatý look se stal už téměř ikonickým. A to se jí na první pokus údajně příliš nelíbil.

Dopřát si můžete i ofinu. Ta kratší je vhodné spíše pro mladé slečny. Dámy zralého věku by se měly spolehnout spíše na delší sestříhanou ofinu. První vrásky na čele zakryje spolehlivěji než botox a ubere vám hned několik let, neboť zjemňuje rysy tváře.