Krása

Oranžové vlasy po barvení

Oranžové vlasy po barvení

Neposlechla jste svou kadeřnici, vyzkoušela domácí odbarvení a vaši kštici teď zdobí odstín připomínající pověstnou rudou záři? Co s tím?

Proč jsou vlasy po odbarvení oranžové

Look výrazné zrzky je sexy, jenže někdy k němu můžete mít nakročeno i tehdy, když to úplně neplánujete. Důvodem, proč vám zůstanou po odbarvení oranžové vlasy, je prakticky nesprávný postup celého barvení.

Na úvod je tak potřeba osvětlit kadeřnickou teorii: Ve vlasech jsou obsaženy dva typy pigmentů. Ten první se jmenuje eumelanin a je černohnědý. Tím druhým je phomeomelanin, který je červenooranžový. Skládají se z nich všechny barvy vlasů.

Při odbarvování dochází k tomu, že se z vlasů zvolna odstraňuje právě tmavý eumelanin. Phomeomelanin je naopak zodpovědný za to, že jsou vlasy žluté nebo jako v našem případě oranžové. Ostatně nejvíc ho mají ve vlasech přirozeně obsažen přírodní zrzky.

Pokud tedy barvu z vlasů předčasně vymyjete, „zaděláte“ si místo elegantní blond právě na ohnivou zrz. Co s tím?

Jak vyřešit nežádoucí oranžovou

Řešením může být pokračovat v procesu odbarvení dál, nicméně tím riskujete, že vlasy budou nadměrně vysušené a zničené. V krajním případě se mohou dokonce začít lámat a prakticky vám budou následkem nešetrného zákroku odpadávat.

Některé dámy také zkoušejí pro sjednocení odstínu jednoduše aplikovat blond barvu, a to v těch nejstudenějších odstínech. V obchodě je najdete pod označeními typu  „ledová blond“. Nicméně ani to není vyloženě akceptovatelný postup.

I běžná barva totiž obsahuje peroxid vodíku, byť v nižší koncentraci než odbarvovač. A to představuje pro vaši kštici ohromnou zátěž. Obecně se nedoporučuje aplikovat permanentní barvu v kratším časovém rozmezí než 3 týdny.

Navíc je velmi pravděpodobné, že s barvami dostupnými běžně v drogerii žádoucího výsledku stejně nedocílíte. Rada na nepodařené odbarvení tak existuje jen jediná rozumná: Vydejte se vlasovou katastrofu napravit do renomovaného kadeřnického salónu.

Odborník se podle typu vašich vlasů a v souladu s dlouholetými zkušenostmi rozhodne, který z profesionálních produktů může použít. S největší pravděpodobností tak dokáže nepovedenou barvu zachránit.