Krása

Domácí maska na vlasy roztřepené konečky

Domácí maska na vlasy roztřepené konečky

Proč volit domácí masky na vlasy?

Domácí vlasové masky mohou být jednak znatelně levnější než kosmetika z obchodu. Často vám stačí jen pár běžných surovin, které už máte doma ve spíži nebo v ledničce.

Další výhodou použití domácích masek je i to, že bezpečně víte, co jste do nich přidali. Máte tedy absolutní kontrolu nad tím, jaké má vaše maska složení a v jaké kvalitě suroviny jsou. Výsledek je navíc čistě přírodní, bez zbytečné chemie.

Vyzkoušejte například:

  • masku na roztřepené konečky z jogurtu a olivového oleje
  • masku na roztřepené konečky z vaječného žloutku a medu
  • ošetření roztřepených konečků kokosovým olejem

Maska na roztřepené konečky z jogurtu a olivového oleje

Olivový olej obsahuje mastné kyseliny, které obalují vlasy, udržují v nich vlhkost a zároveň je chrání před poškozením. V jogurtu najdete kyselinu mléčnou, která pomáhá zbavit pokožku hlavy odumřelé kůže. A jednoznačně platí, že zdravá pokožka hlavy znamená i zdravé vlasy. Jak na ni? Smíchejte půl šálku jogurtu se 2 lžícemi olivového oleje a tuto masku naneste na vlasy. Nechte ji působit 20 až 30 minut a poté smyjte.

Maska na roztřepené konečky z vaječného žloutku a medu

Med je přírodní zvlhčující látka, která zabraňuje vysušování a zadržuje vlhkost. Vejce jsou bohatá na aminokyseliny, které zabraňují zhoršování roztřepených konečků. Tyto dvě složky dokáží vlasům navrátit lesk, sílu a objem. Jak masku vyrobit? Stačí smíchat jeden vaječný žloutek s 1 lžičkou medu a vzniklou směs nanést na vlasy. Nechte hodinu působit a poté smyjte jemným šamponem.

Ošetření roztřepených konečků kokosovým olejem

Kokosový olej je jedním z nejlepších olejů na vlasy. Využijte ho jako ošetřující přípravek na své kadeře. Jak? Zahřejte půl šálku kokosového oleje asi 15 sekund v mikrovlnné troubě a naneste ho na suché vlasy. Olej můžete aplikovat na pokožku hlavy i na konečky. Zabalte hlavu do ručníku nebo si nasaďte sprchovací čepici a nechte působit alespoň 30 minut. Poté smyjte jemným šamponem.