Krása

Červenočerné vlasy

Červenočerné vlasy

Červenočerné vlasy jsou tajemné a přitahují pozornost. Pro koho se hodí a jaké provedení může taková červenočerná kombinace vlastně mít?

Komu sluší černé vlasy

Ačkoli se ženy celého světa odbarvují a jejich snem je dokonalá platinová blond, efektně vypadají i tmavé odstíny. Zkuste jim proto dát šanci. Černé vlasy jsou sexy. Jste-li přírodní černovláska, svůj odstín si určitě ponechte.

Pokud s obarvením váháte, vezte, že typicky světlému evropskému typu tvrdá černá barva většinou nesluší. Je příliš kontrastní, což potlačuje rysy v tváři a vy působíte unaveně, bledě a nevýrazně.

Přirozenější je pro oblast Středomoří, tedy pro ženy jižanského typu s tmavou pletí a očima. Rovněž mají černou „povolenou“ dámy s porcelánově bledou pletí, zářivýma očima a rudými rty. Ty mají v tváři potřebnou „sílu“, kterou tento odstín nepřehluší.

Jak oživit černé vlasy červenou

Úskalím černých vlasů je to, že svou image jen tak snadno nezměníte. Jakékoli další barvy budou vyžadovat zesvětlení podkladu. Pokud jste to ale ochotna podstoupit a počítáte s tím, že vás nemusí čekat jen jedno sezení u kadeřníka, než budete mít na hlavě přesně to, po čem toužíte, můžete si dopřát všechny vlasové úpravy:

  • melír
  • balayage
  • ombré
  • podbarvení

Pokud si nejste jistá, která varianta je pro vás ideální, vlasoví stylisté doporučují, že ideální je začít s technikou balayage. Nepřipravíte se o efektní kontrast červené a černé, zároveň ale vytvoříte dostatečně přirozený dojem. Budete tak mít čas si na nový odstín zvyknout a případně se rozhodnout, zda budete příště ve vlasových kreacích odvážnější.

Pozor, zásadním úskalím červeného pigmentu je to, že se velmi rychle vytrácí. Obnovit je ho potřeba už za 4 týdny. Čekat vás bude i používání speciálních šamponů a kondicionérů pro barvené vlasy. Kosmetika by měla disponovat i UV ochranou.