Krása

Balayage na melírované vlasy

Balayage na melírované vlasy

Balayage je oblíbená technika pro úpravu vlasů. Zvažujete přechod na ni z melírovaných kadeří? Na co se musíte připravit?

Co je balayage?

Balayage je technika povrchového melírování, která vytváří ve vlasech krásný, přirozený efekt. Tato kadeřnická metoda dodává  výslednému účesu strukturu a hloubku.

Svou přirozeností se podobá ombré. Základní rozdíl mezi balayage a melírem tkví v tom, že se nepoužívá fólie. Je také obvykle pouze o několik odstínů světlejší než vaše základní barva, díky tomu s ní velmi dobře splývá. Nanáší se od ruky.

Lze balayage vytvořit na melírovaných vlasech?

Než se pro tento postup rozhodnete, vyžaduje se několik týdnů odrostů, obvykle se doporučuje počkat alespoň 8 až 10 týdnů. Péče o balayage je následně už sama o sobě méně náročná, postačí zajít ke kadeřníkovi přibližně každých 12 týdnů, případně i méně často.

Právě nižší frekvence údržby bývá pro ženy hlavním motivem k tomu, přemýšlet o přechodu z tradičního melírování na balayage barvení. Problém tkví v tom, že na melírech je kvůli nanášení hned od hlavy mnohem znatelněji patrné jejich odrůstání.

Samotný přechod z melírovaných vlasů na balayage je jednodušší, protože z melíru je již vytvořen určitý barevný „základ“. Balayage je ale poměrně náročný postup na provedení. Proto byste se vždy měla svěřit do rukou kadeřníka.

Jak vytvořit balayage na melírovaných vlasech?

Balayage se nanáší záměrně nerovnoměrně pro maximálně přirozený efekt. Jen zdánlivě je ale aplikování odbarvovače náhodné. Ve skutečnosti musí kadeřník poměrně přesně vědět, jak jej nanést, aby docílil žádoucího výsledku.

Což se týká i přechodu z melírovaných vlasů. V tomto případě už se jedná o barevnou korekci. Kadeřník si proto musí umět poradit s prosvětlením tmavších partií a příliš výrazně působícím zesvětlením, které může vytvářet až hrubý efekt. Vhodná je spíš demipermanentní barva, protože vlasy jsou předchozím melírováním oslabené.

Důležité je také vybrat správný odstín:

  • pro hnědé vlasy se hodí medový odstín balayage
  • pro blond jsou zajímavé chladné platinově blond odlesky, nebo naopak tmavší karamelové probarvení