Krása a módaVlasy

Culíky: účesy pro rok 2024

Culíky: účesy pro rok 2024

Culíky zachraňují každodenní život prakticky každé ženě a mnohým mužům s dlouhými vlasy. Jsou velice praktické a rychlé. Jejich „výroba“ vás proto nijak dlouho nezdrží. Snadno ale mohou působit poněkud odfláknutě, protože každý z nás ví, jak moc jednoduché je základní culík udělat. Pokud se budete řídit následujícími radami, dokážete vytvořit i z obyčejného culíku zajímavý profesionální účes.

  • Gumičku zakryjte vlasy
  • Použijte příčesky
  • Vysoké nebo nízké culíky: účesy mezi tím působí příliš domácky
  • Upravte baby vlásky
  • Nebojte se použít lak nebo si pomozte pinetkami

Vysoký culík

Ve vysokém culíku se mnoho žen cítí roztomile. Sluší téměř každému a není nijak těžký na výrobu. Stačí si vlasy vyčesat velmi vysoko a gumičkou v barvě vašich vlasů zafixovat. Volné konce pomocí kulmy natočte a zafixujte lakem.

Vysoký provlečený culík

Vytvořte klasický vysoký culík přesně tak jako obvykle. Vždy používejte gumičky v barvě svých vlasů. Ty barevné nechte dětem stejně jako dva culíky. Účesy, které vytvoříte by měly dávat jasně najevo, že jste již dospělá.

Gumičku mírně povolte, aby se mezi ní a vaším temenem utvořil odstup. Poté vytvořte v tomto prostoru prsty mezeru a tou culík provlečte. Upravte hotový účes, aby byl rovnoměrný.

Nízký culík se zakrytou gumičkou

Nízké culíky mohou v porovnání s těmi vysoko posazenými působit poněkud chladně. Toho se dá ale využít. Například v pracovním prostředí mají své místo.

Všechny své vlasy pečlivě sčešte dozadu a ke skutečně hladkému vzhledu si pomozte klidně i lakem. Na hraně týlu a krku vytvořte culík. Oddělte z něj tenký pramen, který obtočíte okolo culíku tak, aby byla zakrytá celá gumička. Konec tohoto pramene zajistěte pinetkami a výsledný účes ještě zalakujte.