Recepty

Co vařit, když doma nic není: Jednoduché tipy a recepty pro rok 2024

Co vařit, když doma nic není: Jednoduché tipy a recepty pro rok 2024

Málokdo se vyhne situaci, kdy se chystá uvařit večeři a najednou zjistí, že v lednici nezbývá moc surovin. Co tedy vařit, když doma nic není? Následující tipy a recepty vám pomohou najít inspiraci i v takové situaci.

Tipy na jednoduchá jídla

Pokud nemáte mnoho surovin, je nejlepší vsadit na jednoduchá jídla. Zde je pár nápadů, co si můžete připravit:

  • Těstoviny s olivovým olejem a česnekem: Stačí uvařit těstoviny a smíchat je s olivovým olejem a prolisovaným česnekem, případně můžete přidat nějakou bylinku dle chuti.
  • Pečená zelenina s kuskusem: Nakrájejte zeleninu (např. papriky, cuketu, lilek) na menší kousky, opečte je v troubě s olivovým olejem, solí a pepřem, a podávejte s kuskusem.
  • Rajská omáčka s rýží: Na pánvi osmažte na kostičky nakrájenou cibuli, přidejte na kousky nakrájená rajčata a vařte do měkka. Ochutit solí a pepřem a podávejte s rýží.

Recepty na jídla z mála surovin

Pokud chcete něco trochu víc sofistikovaného, zkuste některý z následujících receptů:

  • Pečený batát se špenátem a vajíčkem: Upečte batáty v troubě a na pánvi nechte podusit špenát. Mezitím uvařte vejce natvrdo a nakrájejte ho na plátky. Batát rozřízněte napůl, na každou půlku dejte podušenou špenátovou směs a plátky vajec.
  • Zapečená tortilla s tuňákem: Smíchejte konzervu tuňáka s majonézou a kuskusem, směs položte na tortillu a přidejte na kostičky nakrájenou papriku a sýr. Tortillu zabalte, položte do zapékací mísy a pečte v troubě na 180 stupňů asi 15 minut.
  • Kuřecí salát s quinoou: Uvařte quinou, smíchejte ji s na kostky nakrájeným kuřecím masem, nakrájenou paprikou a kousky ananasu. Salát dochuťte solí, pepřem a citronovou šťávou.

I když doma nemáte mnoho surovin, není třeba zoufat. S těmito tipy a recepty na jídla z mála surovin si snadno připravíte chutné a zdravé jídlo. Stačí jen použít fantazii a experimentovat s různými kombinacemi surovin, které máte k dispozici.