Recenze

Co je levné u Vietnamců: TOP 3 produkty a na co si dát pozor

Co je levné u Vietnamců: TOP 3 produkty a na co si dát pozor

V České republice jsou vietnamské obchody a tržnice skvělým místem pro nákup cenově dostupných věcí. Stalo se již nepsanou tradicí, že v každém menším i větším městě je vietnamský obchod, který nabízí vše, na co si zrovna vzpomenete a je otevřen téměř po celý den. Co levného tedy můžete u vietnamců nakoupit? A na co si dát pozor?

Oblečení a textil

Ve vietnamských tržnicích a obchodech můžete většinou narazit na levné a cenově dostupné oblečení, šály, kabelky a další textilní výrobky. Výhodou je, že vietnamské obchody nabízí sezónní oblečení po celý rok, a proto i v zimě můžete sehnat plavky na dovolenou nebo plavecký kruh pro děti na dětský bazén uprostřed ledna.

Potraviny

Polévky, nudle, pochutiny, sójové a rybí omáčky… To vše a mnohem více najdete na vietnamských tržnicích a ve vietnamských obchodech za skvělé ceny. Většinou se dají tyto potraviny koupit levněji než v českých supermarketech a hypermarketech. Pokud rádi vaříte čínská jídla, máte zároveň autentické suroviny pro přípravu přímo z první ruky.

Domácí potřeby

Sháníte v neděli večer potřeby do domácnosti? V tom případě je ve většině případů najdete právě ve vietnamských obchodech za rozumné ceny. Sortiment domácích potřeb obvykle bývá dostatečně velký a rozmanitý, a proto můžete zakoupit téměř cokoliv. Nejčastěji lidé kupují sáčky do koše, toaletní papír, utěrky nebo koupelnové potřeby jako je mýdlo na ruce, sprchové hadice či ručníky.

Na co si dát pozor?

Vietnamci jsou živnostníci jako my, avšak často se můžete setkat s tím, že za zakoupené zboží vám nevrátí peníze. Pokud si svůj nákup rozmyslíte, nabídnou vám většinou výměnu za něco jiného v jejich obchodě.

Obezřetní buďte také na kvalitu a funkčnost zboží, a to zejména u elektroniky. Pokud to je možné, výrobky si před nákupem zkontrolujte a v případě nefunkčnosti požadujte nekompromisně své peníze zpět.