Krása a módaVlasy

Co dělat, aby rychle rostly vlasy: 5 tipů jak urychlit jejich růst

Co dělat, aby rychle rostly vlasy: 5 tipů jak urychlit jejich růst

Snad každá žena si přeje mít dlouhé husté vlasy. Zatímco někomu hříva roste rychleji, jiný si na dlouhé kadeře musí chtě nechtě počkat. Co dělat, aby rychle rostly vlasy? Lze jejich růst nějak popohnat?

Co dělat, aby rychle rostly vlasy? Zkuste tohle!

Chcete mít delší vlasy, ale samy od sebe vám rostou tak nějak pomalu? Šnečí tempo jejich růstu vás trápí, proto přemýšlíte, co dělat, aby rychle rostly vlasy? Zkuste některý z těchto našich tipů:

  • Zajistěte vlasům dostatek vitamínů
  • Zkuste sílu jablečného octa
  • Používejte na vlasy esenciální oleje
  • Dodržujte pitný režim
  • Provádějte pravidelně masáž hlavy

Zajistěte vlasům dostatek vitamínů

Vitamíny hrají v našem těle důležitou roli. A to nejen co se týče vlasů, ale zdraví celkově. Chcete-li urychlit růst vlasů, musíte tělu zajistit výživu zevnitř. Zaměřte se na pravidelný příjem vitamínu A, B a C. Ty se postarají o to, že vaše vlasy budou krásně pevné, lesklé a zdravé a mimo to popoženou také jejich růst.

Zkuste sílu jablečného octa

O jablečném octu se všeobecně ví, že je to šikovný a všestranný pomocník. Po každém mytí vlasů tak můžete svou hřívu opláchnout jablečným octem smíchaným s vodou (ve stejném poměru). Zápachu se obávat nemusíte, i když jde o ocet, ten jablečný není tak aromatický.

Používejte na vlasy esenciální oleje

Další tip, co dělat, aby rychle rostly vlasy, je používat ty správné esenciální oleje. Zaměřte svoji pozornost na ty, které jsou známé tím, že podporují růst vlasů – a to je přesně ten efekt, který potřebujete a kterého chcete dosáhnout. Za nás doporučujeme třeba levandulový esenciální olej.

Dodržujte pitný režim

Dodržovat pitný režim je důležité a to z mnoha důvodů. Pomáhá například z našeho těla odplavovat škodlivé toxiny, které blokují důležité procesy.

Provádějte pravidelně masáž hlavy

Naším posledním trikem, co dělat, aby rychle rostly vlasy, je provádět pravidelně masáž pokožky hlavy. Nejenže je to příjemné, ale zároveň i prospěšné. Pomocí bříšek prstů klidně každý den pár minut masírujte pokožku hlavy, použít lze i různé k tomu určené pomůcky.