Výživa a doplňky

Cibule na vlasy: 5 problémů, se kterými vám může pomoci

Cibule na vlasy: 5 problémů, se kterými vám může pomoci

Cibule je nejen oblíbenou přísadou v kuchyni, ale také může být účinným pomocníkem při péči o vlasy. Její přírodní složení a bohatý obsah živin nabízí řešení pro různé problémy vlasů. 

Ztráta vlasů a řídnutí vlasů

Cibule obsahuje síru, která podporuje tvorbu kolagenu a keratinu, důležitých proteinů pro zdravé vlasy. Její antimikrobiální vlastnosti také pomáhají udržovat zdravou pokožku hlavy. Pravidelná aplikace cibulové šťávy na vlasy a pokožku hlavy může pomoci snížit ztrátu vlasů a posílit růst nových vlasů.

Lupy a svědění pokožky hlavy

Cibule obsahuje antioxidanty a antimikrobiální složky, které pomáhají omezit vznik lupů a redukovat svědění pokožky hlavy. Aplikace cibulové šťávy nebo cibulového extraktu na pokožku hlavy může pomoci zklidnit podrážděnou pokožku a snížit tvorbu lupů.

Suché a poškozené vlasy

Cibule obsahuje vitamíny C, B6 a mnoho dalších živin, které mohou pomoci hydratovat a posílit suché a poškozené vlasy. Pravidelná aplikace cibulového oleje nebo masky z cibule a olivového oleje může zlepšit stav vlasů, dodat jim lesk a zvýšit jejich odolnost proti lámání.

Pomalý růst vlasů

Cibule obsahuje síru, která podporuje cirkulaci krve a dodává živiny do vlasových folikulů. To může podpořit rychlejší růst vlasů. Masírování cibulové šťávy na pokožku hlavy nebo použití cibulového oleje jako součásti masáže vlasů může stimulovat růst vlasů a zvýšit jejich objem.

Vypadávání vlasů z důvodu nadměrného stresu

Cibule obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci snížit vypadávání vlasů způsobené nadměrným stresem. Pravidelná aplikace cibulové šťávy nebo použití cibulového oleje jako součásti relaxační masáže vlasů může přispět k uvolnění napětí a snížení vypadávání vlasů.