Vlasy

Blond přeliv na hnědé vlasy: vše, co potřebujete vědět v roce 2024

Blond přeliv na hnědé vlasy: vše, co potřebujete vědět v roce 2024

Toužíte po rozjasnění vašich hnědých vlasů, ale zároveň se obáváte příliš velké změny? V tom případě je pro vás blond přeliv na vlasy naprosto ideálním řešením. Zima končí a slunce vylézá ven, proto s blond přelivem v dnešních dnech doslova zazáříte – paprsky slunce budou vaše prameny vlasů totiž nádherně odrážet!

Co to je přeliv?

Jedná se o barvu na vlasy, která je dočasná a její barevné pigmenty se drží na povrchu vašich vlasů. To znamená, že můžete experimentovat a nebát se změny, protože když nebudete s výsledkem spokojená, časem se vymyje.

Přelivy dělíme na demipermanentní a semipermanentní.

Jaký přeliv zvolit pro zesvětlení hnědých vlasů?

Pro blond přeliv na hnědé vlasy musíte zvolit tzv. demipermanentní přeliv.

Semipermanentní přeliv totiž neobsahuje amoniak nebo peroxid a proto je k vlasům šetrný, dokáže dokonce zlepšit jejich strukturu. Nedokáže však vlasy zesvětlit a výdrž tohoto přelivu je kratší, proto je na vlasech viditelný maximálně 12 umytí.

Jak aplikovat demipermanentní blond přeliv na hnědé vlasy?

Jestliže nechcete čekat na rezervaci termínu v kadeřnickém salónu nebo prostě jen chcete vyzkoušet přeliv na vlasy v klidu domova, přečtěte si náš návod.

Budete potřebovat:

  • barevný demipermanentní přeliv z drogerie (obsahuje barvící činidlo a oxidační činidlo)
  • misku a štětec na nanášení barvy
  • kuchyňskou váhu

Postup:

  1. Misku si položte na váhu (nezapomeňte odečíst váhu misky).
  2. Otevřete balení s barvou a důkladně si přečtěte návod. Poté do misky přidejte přesné množství činidla a samotné barvy.
  3. Dobře promíchejte a začněte nanášet barvu na své vlasy do míst, které chcete zesvětlit.
  4. Nechejte přeliv působit dle návodu (vždy je to přibližně 20 minut) a poté smyjte a užívejte si svou novou dočasnou barvu vlasů!

Jak dlouho blond přeliv vydrží na hnědých vlasech?

Vždy záleží na frekvenci mytí vašich vlasů. Může to být až 30 umytí, tedy minimálně vždy o polovinu více než semipermanentní přelivy vlasů.