Nezařazené

Balkonovky, které vydrží až do podzimu: Tyhle rychle zasaďte

Balkonovky, které vydrží až do podzimu: Tyhle rychle zasaďte

S příchodem podzimu se nemusíte bát, že váš balkon ztratí svou krásu. Stačí je obměnit květenu za houževnatější druhy. Jaké balkonovky právě nyní vysadit a čím jsou výjimečné, vám poradíme v dnešním článku.

Chryzantéma (Dendranthema)

Chryzantéma (Kateřinka nebo listopadka) je odolná trvalka, která vám při pravidelné zálivce a občasném přihnojení pokvete až do prvních mrazíků. Její květy mohou být bílé, žluté, oranžové, cihlové, růžové i fialové. Do truhlíků vybírejte spíše nižší a kompaktnější kultivary s drobnějšími květy, ve velkých nádob se budou naopak vyjímat větší rostliny

Maceška (Viola)

Macešky jsou něžné a velmi vděčné rostlinky, které zkrášlí každou výsadbu. Seženete je v klasické velkokvěté i drobnokvěté variantě a mnoha barvách květů. Květy bez újmy přežijí i lehké mrazíky.

Vřes (Callina)

Vřesy provoní váš podzimní záhon drobnými bílými, růžovo červenými, nebo fialovými květy. Rostlina dobře odolává mrazu, je stálezelená a přizpůsobivá. Až se vám v truhlících omrzí, můžete ji přesadit do záhonu. Je k dostání s listy zabarevnými do zelena i dozlatova.

Brambořík (Cyclamen)

Brambořík vás potěší postupným nakvétáním až do příchodu prvních silných mrazů na začátku prosince. Vybírejte na podzim kvetoucí kultivary nebo odolný růžově kvetoucí brambořík břečťanolistý.

Okrasná kapusta (Brassica Oleracea)

Okrasná kapusta nebo také okrasné zelí je nenáročná dekorativní rostlina, která bez újmy přežije sychravé podzimní počasí i bílou zimu. Její zvlněné listy se začnou postupně vybarvovat do bílé, červená či modrofialové až při poklesu nočních teplot pod 10°C. 

Dlužicha (Heuchera)

Dlužicha je populární pro své barevné okrasné listy, které vydrží dokonce přes zimu. Listy se barví do široké palety odstínů, od žluté, přes zelenou, červenou až do fialové. Mohou být jednobarevné i pestré s výraznou žilnatinou.

Zimostráz vždyzelený (Buxus sempervirens)

Zimostráz vždyzelený, lidově krušpánek, je stálezelený nízký keřík s drobnými listy. Hodí se především jako doplnění mezi kvetoucí druhy. Dobře snáší mráz a je nenáročný na péči.