Krása a módaVlasy

Avokádová maska na vlasy, kterou v roce 2024 musíte vyzkoušet!

Avokádová maska na vlasy, kterou v roce 2024 musíte vyzkoušet!

Jsou vaše vlasy splihlé, suché a bez života? Možná potřebují jen dodat trochu výživy tou správnou péčí! A co vyživuje lépe než avokádo? To obsahuje množství zdravých tuků a vitamínů, které vašim vlasům vrátí jejich zašlou slávu. Máme pro vás tipy na skvělé produkty, které si můžete pořídit v obchodech, ale přinášíme vám také návod na masku, kterou si připravíte v pohodlí domova.

Poklady z regálů

Avokádových produktů najdete v obchodech spoustu. Které by vám v žádném případě neměly uniknout? Například Hair Butter Avocado od značky Nature box. Jedná se o hloubkově regenerační masku 4v1, která je dostupná ve velkém 300ml balení. 100 ml vás přitom vyjde jen na cca 45 korun. Její složení je navíc veganské, přírodní a dlouhodobě udržitelné.

Jestliže toužíte avokádovou masku jen jednorázově vyzkoušet, sáhněte po hloubkově vyživující masce na vlasy Avocado od značky Bear Fruits. Pravda, vyjde vás o „trochu dráž“, jelikož za 100 ml zaplatíte 730 korun, s jejími účinky jsou však zákazníci nad míru spokojeni.

Zlatou střední cestu představuje Repairing Hair Mask for Damaged Hair od značky Organis Shop. Ta vlasy účinně hydratuje, dodává jim vitalitu, chrání je před tepelným poškozením a obnovuje jejich strukturu. 100 ml vás přijde na přijatelných 280 korun.

Domácí je nejlepší

Domácí avokádovou masku vytvoříte jedna dvě a spotřebujete do ní avokádo, které jinak nestihnete spotřebovat. Budete potřebovat celé avokádo (pouze dužinu), jednu lžíci tekutého medu a lžíci olivového oleje. To vše vložte do vhodné misky a pomocí tyčového mixéru důkladně promixujte, dokud nezískáte jednolitou hmotu.

Tu aplikujte na vlasy po celé jejich délce a nechte působit zhruba 15 až 20 minut. Poté vlasy důkladně promyjte šamponem. V případě potřeby aplikujte šampon i podruhé a zakončete použitím kondicionéru jako obvykle.