Volba kvalitních kosmetických produktů je velmi složitá. Některé značky se tváří jako dokonalé. Přitom používají škodlivé složky. Jiné zase působí na první pohled nedůvěryhodně, nicméně odborníci je milují. Jak poznat, které produkty stojí za nákup? Abychom vám ušetřili pátrání, vyhlašujeme nejhorší krémy tohoto roku!
Jak poznat špatné krémy?
Existují látky, které nejsou vnímané příliš příznivě, přestože v jisté míře mohou mít v kosmetice své opodstatnění. Jedná se například o různé sulfáty, ftaláty a parabeny. Žádoucí nejsou ani syntetická barviva nebo umělá aromata. Pokud je to tedy možné, dejte přednost krémům, které jsou z většiny složené z přírodních složek.
- Obsah škodlivých látek
- Zbytečná barviva či aromata
- Negativní uživatelské recenze
- Výsledky objektivního testování
Abyste o konkrétním produktu zjistili dostatek informací, vyplatí se pátrat na internetu. Negativní hodnocení zákazníků zpravidla poukazuje na nepříjemné použití. Krémy mohou na kůži způsobovat svědění či pálení, v horším případě i alergickou reakci a zarudnutí pokožky. Špatné recenze rovněž zmiňují nepříjemnou vůni a konzistenci. Velkou váhu má také praktičnost balení a snadné vsakování produktu do kůže.
Pokud chcete zkoumat složení, musíte se zaměřit spíš na výsledky objektivních testů než na uživatelské recenze. Jen odborník vám totiž důkladně rozebere jednotlivé složky a určí, zda produkt obsahuje něco, co by tak úplně nemusel. Pokud vyhlašujeme nejhorší krémy na trhu, musíme se spolehnout na souhru všech těchto čtyř ukazatelů.
Tipy na vhodné alternativy
Vždy je dobré poohlédnout se v kategorii dermokosmetiky. Ta je určena pro problematickou pokožku a má často skutečně pečující efekt. Sáhněte pro po značkách jako je La Roche-Posay, Uriage nebo Bioderma. Velmi oblíbená je též poměrně mladá značka CeraVe. Pokud milujete přírodní produkty, pak nesmíte v obchodě minout regál s Weledou a Purity Vision.