Ještě než si samotnou ozdobu necháte udělat, měli byste vědět, jak se starat o piercing v chrupavce. Je potřeba si uvědomit, že jde o určitý zásah do těla, který si vyžaduje pozornost a péči. I když starost o piercing v chrupavce není žádná věda, rozhodně to neznamená, že se nové ozdobě nemusíte věnovat vůbec.
Jak se starat o piercing v chrupavce?
Krátce po propíchnutí se snažte na nový piercing zbytečně nesahat. Dopřejte svému uchu alespoň den, aby si na přítomnost cizího tělesa zvyklo. Následující den už můžete začít piercing čistit za pomoci solného roztoku. Na přípravu solného roztoku potřebujete:
- 0,5 dl vlažné vody
- Špetku kuchyňské soli
Sůl důkladně rozmíchejte ve vlažné vodě. Vyrobíte si tak spolehlivý a zároveň neagresivní prostředek, se kterým můžete pečovat o svůj piercing.
Nelekejte se žlutých krystalků
Nelekejte se, pokud se kolem piercingu začnou tvořit krystalky žluté barvy. Na pohled mohou vypadat jako ospalky. Jedná se o tkáňový mok, který je součástí hojení. Krystalky okolo piercingu v chrupavce rozhodně nestrhávejte. Odstraníte je tak, že je lehce odmočíte solným roztokem a poté jemně otřete vatovou tyčinkou.
I když se chrupavka v místě vpichu může zdát citlivá na dotek, je potřeba s piercingem pravidelně hýbat. Dva týdny po aplikaci se snažte s piercingem v uchu hýbat. Nemělo by to být zvlášť bolestivé.
Pozor na špinavé ruce i koupání v bazénu
Vyvarujte se tomu, abyste na piercing v uchu sahali špinavýma rukama. Mohli byste si do rány zanést nějakou infekci a způsobit si tak nepříjemné komplikace. Po dobu dvou měsíců po aplikaci také nedoporučujeme návštěvu veřejného bazénu či přírodního koupaliště.
Dávejte si pozor i při běžných činnostech, jako je například oblékání/svlékání. Oblečení přes hlavu natahujte opatrně, ať nezatrhnete o šperk v uchu a nezpůsobíte si bolest. Opatrní buďte také při používání sluchátek, která by na uši neměla vyvíjet nežádoucí tlak.