Zdraví

Střih vlasů do véčka

Střih vlasů do véčka

Střih vlasů do tvaru V je skvělým způsobem, jak dodat vlasům objem a definici. V závislosti na tom, jak je střihnete, můžete vytvářet vrstvy orámování obličeje při zachování délky v zadní části. Můžete je také zastřihnout tak, aby na zádech vlasy tvořily tvar písmene V. Zde je jednoduchý návod, jak můžete zastřihnout vlasy ve tvaru V sami.

Rozdělení vlasů 

Vlasy namočte a rozdělte vlasy pěšinkou uprostřed. Vlasy pečlivě rozčešte. Rozdělte si vlasy uprostřed, až k zadní části hlavy. Poté vlasy rozdělené pěšinkou vprostřed hlavy předělejte dopředu.

Střih vlasů do tvaru písmene V

Pečlivě pročesávejte každou stranu, dokud si nejste jistí, že každý pramen vlasů leží správným směrem. Snažte se držet hlavu co nejvíce vzpřímeně ve stálé poloze. Když budete při zastřihování držet hlavu tak, abyste se dívali přímo před sebe, získáte „střední“ tvar V. Pro „mírnější“ V zakloňte hlavu dozadu, abyste se podívali směrem ke střeše. Pro „výrazné“ V se dívejte na podlahu. 

Soustřeďte se vždy na jednu polovinu vlasů. Rozčešte jednu půlku a přitom se stále dívejte vámi preferovaným směrem. Uchopte konečky vlasů jednou rukou (pomocí ukazováčku a prostředníku) a nůžkami ve druhé provádějte střih.

Když budete vlasy pevně držet, můžete se podívat dolů na své vlasy. Ujistěte se, že vlasy pevně držíte, aby vám nesklouzly. Poté konce lehce nadzvedněte tak, abyste na ně lépe viděli, a opatrně odstřihněte. Vlasy vždy stříhejte ve stejné délce.

Tímto způsobem zastřihněte obě strany vlasů a snažte se, aby byly co nejrovnoměrnější. 

Odstranění nerovnoměrností

Přečešte všechny vlasy na jednu stranu a odstřihněte ty, které jsou delší než ostatní, a ujistěte se, že jsou rovné. Poté přečešte všechny vlasy na druhou stranu a udělejte to samé. Několikrát pročesejte ze strany na stranu, dokud si nejste jisti, že jsou střiženy všechny stejně.