Krása

Barvení vlasů 2x po sobě

Barvení vlasů 2x po sobě

Stává se to těm nejlepším z nás. Obarvíte si vlasy, ale nedopadne to přesně podle vašich představ. Možná si pokládáte otázku, zda pro nápravu můžete obarvit vlasy podruhé a ideálně tentýž den. 

V ideálním případě byste neměli odbarvovat vlasy dvakrát během jediného dne. Použití zesvětlovače a barvení ve stejný den je možné, ale obecně se nedoporučuje. Pokud si vlasy odbarvujete a chcete je odbarvit znovu, měli byste počkat alespoň jeden týden. V mezidobí byste měli vlasy dostatečně hydratovat.

Pokud jste si obarvili vlasy bez předchozího zesvětlování, můžete si vlasy obarvit ještě tentýž den. Vaše vlasy však budou zdravější, pokud počkáte alespoň tři dny a mezi jednotlivými ošetřeními vlasům dodáte péči.

Černá barva

Ztmavit vlasy je mnohem snadnější než je zesvětlovat. V obecné rovině lze říct, že i v případě že máte blond vlasy, obarvíte je na černo hned na první pokus. Pokud se i tak pustíte do dalšího barvení, čtěte pečlivě pokyny a v součtu nepřesahujte maximální dobu působení barvy.

Blond

Pokud jsou vaše vlasy velmi světle hnědé a chystáte se na špinavou blond, můžete obarvit vlasy na blond během jednoho dne. Pokud jsou však vaše vlasy přirozeně černé, neexistuje žádný bezpečný způsob, jak blond odstínu dosáhnout během jediného dne. Mezi každým zesvětlováním počkejte alespoň jeden týden a vlasy dostatečně hydratujte, abyste předešli dalšímu poškození.

Hnědá barva

Pokud za jeden den v souhrnu čas působení barvy nepřekročí maximální dobu působení barvy uvedenou na balení, můžete si vlasy obarvit dvakrát hnědou. Což znamená. že pokud je maximální doba působení barvy 40 minut a první barvu necháte působit 30 min, druhé působení barvy by nemělo přesáhnout dobu 10 minut. Pokud máte přirozeně černé vlasy, je nemožné obarvit si vlasy na světle hnědou, aniž byste je předtím odbarvili.