KrásaKrása a móda

Mandlový tvar nehtu: pro koho je vhodný v roce 2024?

Mandlový tvar nehtu: pro koho je vhodný v roce 2024?

Mandlový tvar nehtu patří mezi nejoblíbenější. Mandlové nehty jsou krásné, jemné a elegantní. Není se čemu divit, že mu dává přednost mnoho žen a dívek. Pro koho je mandlový tvar nehtů vhodný? A jak postupovat při tvarování?

Komu bude slušet mandlový tvar nehtu?

Dlouhé mandlové nehty krásně vyniknou na každé ruce. Opravdu, mandlový tvar nehtů je vhodný pro každou ženu. Opticky prodlužuje prsty, dodává jim elegantní a jemný vzhled. Na tento tvar mohou vsadit i ženy s buclatějšími prsty.

Jak postupovat při tvarování?

Základem je oválný tvar. Pokud umíte pracovat s pilníkem, jistě tento úkol zvládnete na jedničku. Dejte si ale pozor, abyste během pilování z mandlového tvaru nechtěně neudělali tvar stiletto – ten je tvarován hodně do špičky. Jak si vytvarovat nehty krok za krokem?

  • Nehet pilujte do špičky, která musí být zpilována do jemného oblouku
  • S pilníkem pracujte jemně a pomalu
  • Obě strany pilujte střídavě
  • Linie špičky musí sbíhat pozvolna, pozor na to, aby špička nebyla křivá
  • Za pomoci jemného pilníku zakulaťte špičku

Jaký design sluší mandlovým nehtům?

Mandlové nehty dávají poměrně mnoho možností, jak se, co do vzhledu, vyřádit a jaký design zvolí. Můžete si dovolit v podstatě cokoli, pusťte uzdu fantazii, nebojte se experimentů.

Francouzská manikúra

Mandlovým nehtům sluší i taková klasika, kterou je francouzská manikúra.  A je jedno, jestli vsadíte na bílou barvu nebo kteroukoli jinou.

Pastelové odstíny

Velmi pěkně mandlový tvar nehtu vypadá, je-li zahalen do jemné pastelové barvy. Ty jsou v posledních letech hodně populární, proto se jich určitě nebojte.

Lesk/mat

Mezi trendy v úpravě nehtů patří i lesklý nebo matný design. Klidně můžete tyto dvě formy zkombinovat a sladit je dohromady. Bude to vypadat super.

Výrazné barvy

Opakem jemných pastelových jsou výrazné, klidně i křiklavé barvy. I ty si můžete dovolit, máte-li mandlový tvar nehtů. Mnoho žen volí třeba dvě barevné kombinace.