Zdraví

Jak poznat zánět po vytržení zubu

Jak poznat zánět po vytržení zubu

Trhání zubů je poměrně náročným zákrokem, který bohužel může být spojený určitými problémy. Pokud některé z nich trápí i vás, mohlo by vás zajímat, jak poznat zánět po vytržení zubu. Tomuto tématu se budeme věnovat v následujícím článku, kde představíme hlavní příznaky zmíněného zánětu.

Příznaky zánětu

I přesto, že je zákrok prováděn správně a bezproblémově, mohou se po extrakci zubu v některých případech objevit určité komplikace.

Zánět po vytržení zubu se projevuje zejména nadměrnou bolestivostí, otokem, zarudnutím ztepláním daného místa. Tyto příznaky jsou však bohužel poměrně snadno zaměnitelné s běžnými dopady po extrakci zubu a mohou po určité době odeznít.

Indikátorem vážnějších problémů jsou naopak projevy spojené s teplotami, horečkami nebo přítomností výtoku v postižené oblasti. V těchto případech je pak nutné co nejdříve kontaktovat lékaře a domluvit se s ním na odstranění vzniklých problémů.

Mohlo by vás také zajímat: Jak má vypadat rána po extrakci zubu

Konzultujte problémy s lékařem

Zmíněné příznaky jsou u zanícení běžné, ale je nutné brát v potaz, že každý případ je vždy individuální. Proto byste měli při podezření na zánět raději vše konzultovat s vaším ošetřujícím lékařem, který vám dá detailní zpětnou vazbu k vašemu konkrétnímu případu. Neléčený zánět může způsobit dlouhodobé problémy nebo dokonce přenesení i do jiných orgánů vašeho těla. Léčba by se proto rozhodně neměla podceňovat.

Zdroj: nhs.uk