Krása

Jak přebarvit žluté vlasy

Jak přebarvit žluté vlasy

Žluté vlasy, resp. žluté až oranžové odstíny, jsou poměrně běžnou záležitostí, pokud si barvíte vlasy na blond, či je jinak zesvětlujete. Nežádoucí žlutá barva se může objevit ihned po odbarvení případně až v následujících týdnech. Naštěstí lze tento problém vyřešit několika možnými způsoby, které zvládnete jednoduše a sami v pohodlí domova:

  • Pro zaručeně největší efekt použijte toner na bázi amoniaku
  • Pokud jste milovníkem ekologie a přírodní kosmetiky použijte jablečný ocet
  • Pro pravidelnou údržbu odstínu použijte fialový šampon

Toner na bázi amoniaku

Tento způsob je nejúčinnější a má také nejdelší účinek. Po zesvětlování jsou vaše vlasy velmi náchylné k poškození, proto byste měli před použitím této metody 2-3 dny počkat. 

Tonery jsou běžně dostupné v drogeriích, a to v několika odstínech. Odstín, po kterém byste měli sáhnout, závisí od vaší aktuální barvy vlasů a od požadovaného výsledku. Na jednotlivých produktech je uvedena barevná škála, ze které lze vyhodnotit, zda je pro váš odstín vlasů vhodný. 

Pokud chcete studený odstín blond, měli byste sáhnout po toneru s odstínem „ash“. Pro přirozenější a více neutrální vzhled sáhněte po toneru v odstínu „beige“. Vždy se však ujistěte, že saháte po toneru s fialovými tóny, které jsou opakem žluté, a v případě jejich kombinace se nežádoucí žluté tóny neutralizují. Vždy je nutné řídit se návodem výrobce.

Jablečný ocet

Pokud jste zastánci ekologie či nesnesete jinou než přírodní kosmetiku, můžete vyzkoušet roztok jablečného octa a vody. Vždy zásadně používejte ocet jablečný, který je známý svým pozitivním vlivem na jemnost a hladkost vlasů. 

Smíchejte vodu a ocet v poměru 2:1, tedy na jeden hrnek octa se dvěma hrnky vody. Pro zjednodušení aplikace doporučujeme přelít roztok do rozprašovače. Pro tuto techniku je zásadní umytí vlasů šamponem před aplikací octového roztoku. Po umytí aplikujte připravený roztok od kořínků až po konečky a nechte působit 15 minut. 

Následně jen spláchněte teplou vodou a upravte, jak jste zvyklí. Vlasy znovu šamponem neumývejte, octový zápach zmizí po vysušení. 

Fialový šampon 

Tento typ šamponu je dostupný v běžných drogeriích. Neobsahuje amoniak, a tak zatěžuje vlasy podstatně méně než klasický toner, nicméně stále obsahuje velké množství fialového pigmentu. Šampon byste měli nechat působit 5-30 minut a následně pořádně opláchnout studenou vodou.

V tomto případě je důležitá pravidelnost. Šampon používejte maximálně 1 – 2x do týdne a vždy se řiďte pokyny výrobce.