KrásaPleťZdraví

Suché kartáčování: S čím vám může pomoci?

Suché kartáčování: S čím vám může pomoci?

Suché kartáčování nebo též masáž suchým kartáčem je rychlá a velmi příjemná procedura, která přináší mnoho benefitů. Ocení ji vaše pokožka i zdraví celkově a nebudete přitom potřebovat nic víc než jedinou pomůcku – suchý kartáč. Přečtěte si vše, co potřebujete vědět, pokud hodláte začít s metodou suchého kartáčování.

Výhody a účinky suchého kartáčování

Suché kartáčování skýtá výhody pro vaši krásu a zdraví. Nejvýznamnějším benefitem je, že stimuluje krevní oběh a zlepšuje tok lymfy, čímž podporuje odstraňování toxinů z těla. Současně působí masáž suchým kartáčem jako tělový peeling, při kterém obrušuje odumřelé kožní buňky. Díky relaxaci při masáží navíc pomáhá ke snížení psychického napětí a zklidnění nervového systému.

Výhody a účinky suchého kartáčování stručně:

  • Stimulace toku lymfy v těle
  • Relaxace a snížení psychického napětí
  • Čisté a zmenšené póry
  • Jemnější pleť
  • Prevence proti celulitidě

Vše, co potřebujete k masáži suchým kartáčem

Pro masáž na sucho budete potřebovat pevný kartáč s přírodními štětinami a dlouhou rukojetí, se kterou pohodlně dosáhnete na každičké místo po celé ploše zad nebo s ním půjde snadno kartáčovat spodek a zadní strany nohou. Lepší ale je zakoupit si rovnou celou sadu kartáčů, které pak budete používat pro odlišné partie těla. Vystačit by vám měla sada čítající kartáč na obličej a dva tělové kartáče s různou pevností.

Jak na suché kartáčování

Kromě výše uvedených přínosů má suché kartáčování také výhodu v tom, že jde o velmi levnou metodu, jak si udržet svou krásu a vitální zdraví. Kromě kartáče nebudete potřebovat už nic víc, než vyhradit si chvíli času pro sebe. Suché kartáčování provádějte nejlépe ráno nebo večer před sprchováním, vhodná je ale kterákoliv denní doba.

  1. Začněte s jemným kartáčem a netlačte na pokožku příliš silným tlakem. Až po několika aplikacích zjistíte, zda vám jemnost vyhovuje. Pokud ne, přejděte na tvrdší kartáč a pevnější tlak v průběhu času.
  2. Všechny tahy provádějte směrem k srdci (ke středu těla).
  3. Začínejte na nohách u kotníků a postupujte dlouhými hladkými tahy. Poté pokračujte rameny, dlaněmi, nezapomeňte ani na záda či dekolt.
  4. V podbřišku masírujte proti směru hodinových ručiček, podpoříte tak trávení. 
  5. Nakonec jemnějším kartáčem namasírujte pleť.
  6. Poté si dejte sprchu nebo koupel s oblíbenou koupelovou solí a následně pokožku promažte olejem nebo krémem.

Jak poznám, že kartáčování provádím správně?

Výsledkem suchého kartáčování by nikdy neměla být výrazně zarudlá nebo dokonce krvavá pokožka. Celý proces, a to i na tváři či dekoltu by měl být příjemný. Jestliže se vám stane, že pokožka zarudne, zvolte příště jemnější kartáč nebo při kartáčování příliš netlačte.

Kdy je suché kartáčování nevhodné

Existují případy, kdy byste se suchému kartáčování měli raději vyhnout. Tato metoda nemusí být zrovna pro vás, pokud máte příliš citlivou pokožku, ekzém nebo trpíte lupénkou. V takových případech se raději poraďte se svým dermatologem.