Krása a módaMóda

Druhy kalhot: Nejpopulárnější střihy roku 2024

Druhy kalhot: Nejpopulárnější střihy roku 2024

Skinny, slim, straight… Zní to jako začátek cizojazyčné charakteristiky, mluvíme však o džínách! Jenže kdo se ve všech těch pojmech má vyznat? Tenhle článek vám pomůže se ve všech těchto střizích orientovat!

Skinny jeans

Tento střih kalhot má úzké nohavice, obepíná tedy nohu po celé délce. Skinny jeans jsou v posledních letech na vrcholu své popularity a to nejen mezi mladými lidmi. Mezi jejich nesporné výhody patří krásné zvýraznění a tvarování postavy. Pozor však na to, aby vám skinny jeans přesně padly, v opačném případě budete vypadat lehce zvláštně. Další nevýhodou je, že tento střih může mnoha lidem připadat nepohodlný.

Slim jeans

Slim jeans jsou velmi podobné těm skinny, jsou jen trochu volnější a tvoří se na nich drobné “varhánky”. Tento střih je nejpopulárnější hlavně mezi muži, slušet může však opravdu komukoliv. Slim jeans vám perfektně padnou, pokud máte rádi pohodlné, ale ne příliš volné džíny.

Flared jeans

Česky “zvonové kalhoty”, velký trend 70. let minulého století. Tento střih snad není ani třeba představovat, skvěle kopírují postavu od pasu až po stehna, nad koleny jsou volnější a jdou takzvaně do zvonu. Nemusíte je však kombinovat jen s retro kousky, protože zvonáče se vrací zpátky do módy! 

Baggy jeans

Velkým trendem devadesátek byly baggy jeans, které jsou volné po celé své délce a dnes se vrací pomalu ale jistě do módy. Bezkonkurenčně nejpohodlnější střih džínů se ovšem musí umět nosit! Dřívější hip hop outfit už moc nezaujme, radši s baggy jeans zvolte nějaký crop top nebo upnuté tílko.

Další druhy džínů:

O něco méně populární střihy, které stojí za prozkoumání, jsou:

  • Boyfriend
  • Bootcut
  • Chinos
  • Mom
  • Brancusi