Sundávání umělých nehtů může být příslovečný oříšek. Zvládnete to i sama? A jak si poradit, pokud doma nemáte aceton?
V čem spočívá „kouzlo“ acetonu
Nechala jste si udělat gelové nehty, ale rozhodla jste se, že už je dál nebudete nosit nebo je máte jednoduše příliš odrostlé? Vaše manikérka vám je samozřejmě umí doplnit nebo i kompletně sundat. Co ale dělat, pokud se k ní momentálně nedostanete?
Nejprve je nutné si ujasnit pojmy a „tajemství“ složení jednotlivých přípravků. V drogerii najdete nejrůznější speciální removery s obsahem acetonu, které jsou určeny přímo na sundávání gel laku. V obchodech s potřebami pro manikérky lze na internetu zakoupit i samotný kosmetický aceton.
Nicméně aceton je obsažen i v běžném odlakovači. K odstranění gelových nehtů tak můžete použít i ten, pakliže ho doma máte.
Jak odstranit gelové nehty bez acetonu
Nemáte doma žádný podobný prostředek? Gelovým nehtům „pomůžete“ i jinak. Potřebovat budete pouze dvě pomůcky:
- kleštičky na zkracování nehtů
- kvalitní pilník
Pro tento postup je nejlepší použít pilník kovový, který bude dostatečně hrubý. Samozřejmě by měl být i předem důkladně vydezinfikovaný. Jinak si můžete zanést dokonce bakterie nebo plísně. Umyjte si samozřejmě předem i ruce.
Nehty nejprve zkraťte a následně pohybem do kříže gel odbruste. Ovšem pozor, pilujte s citem, ať se nedostanete až na přírodní nehet.
Broušení nehtů je velmi pracné a časově náročné. Nicméně funguje a nehty skutečně dolů dostanete. Následně ještě vlastní nehty přeleštěte lešticím blokem. Nošení gelu je výrazně oslabuje. Dopřejte jim proto i výživu v podobě olejíčků a zpevňujícího laku.
Proč je potřeba při pilování nehtů postupovat opatrně
Manikérky nicméně podobný postup nedoporučují, můžete si jím totiž vlastní nehty poškodit. Doporučují nehtovou ploténku maximálně lehce přebrousit, čímž lépe srovnáte odrůstající gel s plochou přírodního nehtu.
Rozdíl následně „doladíte“ i bezbarvým lakem. Odrosty můžete následně zamaskovat lakem barevným. Dobře na podobnou kamufláž fungují hlavně laky se třpytkami.