Řada žen se potýká s poškozenými vlasy. Co způsobuje jejich potrhání a jakým způsobem to lze řešit?
Proč mohou být vlasy potrhané
Poškozené vlasy nejsou ničím nezvyklým. Během celého růstového cyklu si totiž procházejí značnou zátěží v podobě mytí, česání, různých tepelných úprav, ale i používání stylingových přípravků a vyčesávání do mnohdy i náročnějších účesů.
To vše vaši hřívu zatěžuje. Projevit se to pak může jako prameny, které jsou suché, lámavé, bez lesku a ztrácející přirozenou pružnost.
Vypadají vaše vlasy jako otrhané? Příčiny tak tkví s největší pravděpodobností právě v nevhodném zacházení, které způsobuje, že jsou konce, které jsou zatížené nejvíce, náchylné ke zlomení.
Co dělat s potrhanými vlasy
Vlasy potřebují dostatečnou výživu, a to zevnitř i zvenčí. Dopřát byste jim tak měla dostatečný přísun vápníku, křemíku, hořčíku a vitamínu B. Oslabit je může i hektický životní styl plný stresu. V případě, že trpíte poškozenými kadeřemi, zamyslete se tedy nad tím, jak celkově žijete.
Co se týče kosmetiky, správná péče by se měla stát základním předpokladem pro hřívu vypadající doslova jako z reklamy. Do své vlasové rutiny zařaďte především kosmetické přípravky určené přímo na suché vlasy.
Dalším důvodem poškození může být i mechanické namáhání. Škodí jim kromě především klasické tenké gumičky nebo ty, které obsahují kovové části. Pořiďte si tak místo nich raději gumičku látkovou, která je mnohem šetrnější, jestliže jste zvyklá pravidelně nosit například culík.
Nezapomeňte na pravidelný sestřih
A pozor, v případě, že už vaše hříva poškozená je, mějte na paměti, že následky nevhodných úprav i hektického životního stylu můžete pouze zmírnit. Nikdy je zcela nevyřešíte.
Poškozené vlasy je tak potřeba ustřihnout a počkat, až dorostou. Ozdravující „proceduru“ s nůžkami byste svým vlasům měla dopřávat pravidelně. Zastřižení konečků je pro udržení dobré kondice vaší kštice vhodné podstupovat přibližně každých 6 týdnů.