Vlasy

Majonéza na vlasy: 3 nejdůležitější zkušenosti, které musíte znát

Majonéza na vlasy: 3 nejdůležitější zkušenosti, které musíte znát

Majonéza rozhodně nepatří jen do kuchyně. Jde o blahodárný prostředek, který udělá radost i vašim vlasům. Jak ji využít?

Funguje majonéza na zlepšení stavu vlasů?

Utrácet horentní sumy za vlasovou péči nemusíte. Někdy vám stejně dobře a možná i lépe poslouží suroviny, které najdete běžně v ledničce. Možná i vy jste slyšela o téměř zázračných účincích majonézy na vlasy. Skutečně funguje a jak ji vlastně aplikovat?

Osvědčená rada koluje internetem už poměrně dlouho a nejedna žena na ni přísahá. Majonéza slibuje hřívu hebkou, lesklou, silnější a méně náchylnou k lámání.

A skutečně vám s neduhem v podobě suchých vlasů umí účinně pomoci. Jen by vás podle zkušeností dam, které tento recept na vlastní vlasy vyzkoušely, nemělo zarazit to, že vlasy se vám budou po aplikaci zdát slepené a můžete mít potíže s vymytím. Nevzdávejte se ale, odměnou vám skutečně bude krásná hříva.

Jak majonéza působí na vlasy

Ono „kouzlo“ tkví v kombinaci obou základních složek známé omáčky, tedy oleje a vajec. Vaječný žloutek konkrétně obsahuje lecitin, který hydratuje vlasy. Olej dopřeje intenzivní regeneraci vlasům, které jsou suché a poškozené,

Majonézu tak můžete jednoduše nanést tak, jak jste si ji přinesla z obchodu. Stačí aplikovat a vlasy zabalit do potravinové fólie. Asi po 20 minutách ji můžete smýt.

Obecně platí, že ideální frekvence pro aplikaci masek a jiných výživných přípravků je jednou týdně. Platí to i pro majonézovou „kúru“. Vyhněte se rozhodně příliš častému použití, které by mohlo vlasy nepříjemně zatěžovat.

Vyzkoušejte majonézovou masku

Případně si můžete vyrobit extra výživnou masku. Potřebovat budete:

  • 1/2 šálku majonézy
  • 2 lžíce medu
  • 1 lžíce jablečného octa

Postup aplikace je velmi jednoduchý: Všechny ingredience smíchejte a naneste na vlasy. Nechte směs působit asi 30 až 45 minut a smyjte.

Med je skvělý hydratační prostředek, který pomáhá uzamknout vlhkost ve vlasovém vlákně. Také má antioxidační, antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky. Může tak i přispět ke zlepšení zdraví vlasů a pokožky hlavy.