Vlasy

Účes a la 80. léta: 4 stylingy, které byly tenkrát trendy

Účes a la 80. léta: 4 stylingy, které byly tenkrát trendy

Nápady se v módě opakují a tak se s některými trendy v obměněné podobě setkáváme i dnes. Nad jinými už se jenom pousmíváme nad dobovými fotografiemi. Které vlasové trendy „frčely“ ve zlatých osmdesátých?

Jaká byla 80. léta

V módě charakterizuje toto období značná přepjatost. Šatníky v té době ovládal lesk, objem a zářivé barvy. 80. léta se nebála být kreativní a naprosto výstřední.

Tehdejší módu tak mnozí z nás považují za naprosto nenositelnou a neopakovatelnou. Nemusí tomu tak být. Módní trendy jsou záležitostí cyklickou a některé prvky jsou tak zpět. Co bychom si z „osmdesátek“ zopakovali a co už raději nikdy?

Které účesy byly hitem v 80. letech:

  • trvalá
  • mullet
  • objemné vlny
  • ponytail

Trvalá

Objem dělá dojem bylo heslo, které 80. léta razila se vší razancí. Trvalou nosili v té době rockeři z Bon Jovi a s největší pravděpodobností se podobná kreace dodnes pyšně skví na maturitní fotografii i vašich rodičů. Říkáte si, že trvalé po roce 89 nekompromisně zazvonil umíráček? Není to tak. V uměřené podobě s ní můžete dělat parádu i dál, skvělá je hlavně na dodání objemu.

Mullet

Anglicky se mu říká mullet, v Česku „na Jágra“, trochu posměšně bývá nazýván „vepředu byznys, vzadu party“. Typicky je tvořen bočními a čelními partiemi sestříhanými nakrátko, zatímco vzadu se vlasy ponechávaly dlouhé až na ramena. Tento styling patří k nočním můrám většiny kadeřnic, někteří pánové se ho ale nehodlají stále vzdát.

Objemné vlny

Za objemné vlny byste se nemusela stydět ani dnes. Tento účes inspirovaný americkou herečkou Farrah Fawcett se zařadil mezi retro účesy, které se vrací zpět na výsluní. A záclonková ofina je dokonce přímo žhavým hitem současnosti, který nosí i mladé celebrity jako Dakota Johnson nebo Hailey Bieber.

Ponytail

V 80. letech jste nejednu ženu mohla potkat s charakteristickým culíkem vyčesaným ke straně. Ostatně nosily ho i dámy slavné, nezbytnou součástí tehdejší image se stal třeba pro zpěvačky Madonnu a Cyndi Lauper. Zlí jazykové tvrdí, že nejedna příslušnice něžného pohlaví v onom stylingu skutečně vypadala, jako by o ocasní chloubu obrala nebohého poníka.