Další

Jak poznat, že si mě partner neváží: 4 signály, které vám to prozradí

Jak poznat, že si mě partner neváží: 4 signály, které vám to prozradí

Každý vztah stojí na několika základních pilířích a jedním z nich je vzájemný respekt. Pokud respekt chybí, vztah nikdy nemůže být rovnocenný a nemůže fungovat. Možná i vy pochybujete, jak je to s respektem vůči vám ze strany vaší polovičky. Hlavou vám běží otázka, jak poznat, že si mě partner neváží. Odhalte signály, které vám napoví.

Jak poznat, že si mě partner neváží – tyto signály mluví jasně

Pokud už nějakou dobu žijete s  pocitem, že si vás partner neváží, určitě to není nic příjemného. Přiznat si, že se k vám nechová s respektem, je rozhodně bolestivé. Nepřehlížejte signály, které napovídají, že se tento problém s nedostatkem úcty týká i vás.

Signál číslo jedna: neposlouchá vás

Důležitým bodem ve vztahu je komunikace. Pokud vázne komunikace, řítí se vztah do záhuby – dříve nebo později. Pokud vám partner nenaslouchá, nebo to dokonce vypadá, že je mu jedno, co říkáte, pak zpozorněte. Takhle se nechová člověk, který si druhého váží.

Signál číslo dva: nejste u něj na prvním místě

Chcete poradit, jak poznat, že si mě partner neváží? Pak se zamyslete, jestli jste pro něj prioritou. Pokud ano, je to v pořádku. Ale jestli dává přednost všemu před vámi, pak je to na pováženou.

Signál číslo tři: skáče vám do řeči

Jedním z jasných důkazů respektu je, že necháte druhého mluvit. Z toho plyne, že skákání do řeči, které dokáže neskutečně otrávit a vytočit, je opakem respektu – tedy jeho nedostatku. Pokud se stává, že něco nadšeně vyprávíte a partner vám do toho skáče, jako by vás snad ani neposlouchal, nebo během toho, co mluvíte, změní téma, neváží si vás.

Signál číslo čtyři: vytahuje vaše chyby

Každý máme své mouchy, ne že ne. Pokud někoho milujeme, pak i s jeho chybami. A pokud si někoho vážíme, pak nemáme potřebu tyhle jeho chyby vytahovat a neustále mu je připomínat. Pakliže to váš partner dělá, je to jen známka toho, že si vás neváží tolik, kolik byste si zasloužili.