Další

Jména, která přitahují hezkou postavu: pomozte svému dítěti lépe vypadat!

Jména, která přitahují hezkou postavu: pomozte svému dítěti lépe vypadat!

Jména, která dáváme svým dětem, vybíráme s ohledem na to, jak se nám líbí. Spousta lidí bere v potaz také to, jak se jméno hodí k příjmení či dokonce ke jménu již existujícího sourozence. A pro některé je též důležitý význam jména. Ten totiž může ovlivnit určité osobnostní nebo i fyzické rysy jedince. Pokud toužíte po dítěti, které budete vypadat naprosto božsky, vyberte jména, která přitahují hezkou postavu.

Alice

Právě toto jméno je z hlediska pohlednosti úplně nejvhodnější. Jeho význam je totiž „vznešené postavy“. Největší oblibu toto jméno získalo zejména v sedmdesátých letech minulého století. V poslední době získává jméno opět na oblibě. Poprvé se u nás vyskytlo v roce 1919, a to hned u čtyřech nositelek.

Bruno

Bruno definitivně patří mezi jména, která přitahují hezkou postavu. I když se nejedná mezi příliš častá jména, řadí se mezi ta modernější. Význam tohoto jména je „hnědý, snědý, opálený brunet“. I když ne každý má rád opálené muže, pravdou je, že bronzová pokožka se považuje za velmi přitažlivou. Toto jméno se poprvé v České republice objevilo v roce 1917. Od roku 2005 se obliba tohoto jména rapidně zvětšila. Zatímco v roce 2005 bylo pojmenováno 31 chlapců tímto jménem, v roce 2016 už to bylo 70 chlapců.

Monika

To Monika patří mezi velmi oblíbená ženská jména. Jeho fénický význam je „bohyně“. To je slibná interpretace pro všechny oblasti života. V řecké interpretaci se toto jméno dá přeložit ve smyslu „jedinečná“. Nositelky tohoto jména se musí rozhodnout, jestli svůj cíl vidí v bohatství nebo v duchovním životě. Jakmile se rozhodnou pro jednu variantu, budou v ní úspěšné.

Použití těchto jmen

Pokud chcete vědět, kolik nositelů těchto jmen bylo v České republice k roku 2016, podívejte se do následující tabulky:

JménoPočet osob
Alice9 126
Bruno1 182
Monika63 857