Krása a módaVlasy

Jak mít rovné vlasy: 6 způsobů, jak vlasy narovnat bez ničení

Jak mít rovné vlasy: 6 způsobů, jak vlasy narovnat bez ničení

Rovné vlasy jsou touhou mnoha žen a dívek, jejichž vlasy nejsou dokonalé hladké a rovné. Zatímco žehlení se může zdát nejjednodušší způsobem rovnání vlasů, současně se jedná o jednu z nejagresivnějších metod, kterými jsou vlasy z dlouhodobého hlediska nenávratně ničeny. Dnes si představíme alternativní metody rovnání vlasů.

Spaní jen s vysušenými vlasy

Ani přirozeně rovné vlasy nebudou rovné, pokud budete chodit spát s mokrými nebo vlhkými vlasy. Před spaním je tedy důkladně vysušte fénem. Pokud použijete například kulatý kartáč s širokům průměrem, i vlnité vlasy krásně vyfoukáte do hladka a rovna.

Rozčesávání do sucha

Vlasy můžete narovnat i bez pomoci tepla, a to častým česáním po jejich umytí. Vlasy po částech rozčesávejte řídkým hřebenem do úplného uschnutí. Pro urychlení této metody můžete ale také použít i fén.

Domácí masky na vlasy

Pro rovné vlasy můžete používat také masky, které si zvládnete připravit doma. Níže vám přinášíme několik tipů, jaké suroviny smíchat, abyste dosáhla vytoužených rovných vlasů a navíc dostanou potřebnou výživu!

  • Vejce a olivový olej
  • Mléko a med
  • Jablečný ocet
  • Kokosové mléko a citronová šťáva

Vejce a olivový olej

Smíchejte 2 celá vajíčka se třemi lžícemi olivového oleje. Naneste na vlasy a nechte působit 60 minut a poté vlasy umyjte šamponem.

Mléko a med

Smíchejte 50 ml mléka se dvěma lžícemi medu. Naneste na vlasy a nechte působit 2 hodiny a poté vlasy umyjte šamponem.

Jablečný ocet

Dvě lžíce jablečného octa rozmíchejte v 250 ml vody. Vlasy umyjte jako obvykle i použitím kondicionéru. Směs octa a vody nalijte do vlasů a již neoplachujte a nechte uschnout.

Kokosové mléko a citronová šťáva

Smíchejte 50 ml kokosového mléka se jednou lžící citronové šťávy a na noc vložte do lednice. Ráno naneste do vlasů nechte působit 30 minut. Poté opláchněte studenou vodou a vlasy umyjte šamponem.