KrásaMóda

6 kroků k perfektním selfie fotografiím v roce 2023

6 kroků k perfektním selfie fotografiím v roce 2023

Aby vaše selfie fotografie vypadaly úchvatně, nestačí mít jen dobrý smartphone s fotoaparátem. Na druhou stranu ale není nutné mít profesionální vybavení. Staňte se selfie hvězdou roku 2023 a inspirujte se následujícími tipy. Přečtěte si, díky čemu snadno dosáhnete perfektních selfie fotografií.

1. Selfie tyč

Aby se vám povedlo zachytit pěknou fotografii bez části vaší ruky a zároveň minimalizovat nechtěné pohyby, použijte selfie tyč nebo trojnožku (tripod). Získáte tak možnost zachytit se z různých úhlů, na které by vaše paže byla moc krátká.

2. Osvětlení

K vytvoření kvalitní fotografie budete potřebovat dostatek přirozeného světla. Ideální je fotit se u okna, ale ne proti oknu nebo proti přímému slunečnímu světlu. Během slunečních dní si dávejte pozor na stíny, mohly by vám fotku pokazit.

Využijte při focení správné světlo
Využijte při focení správné světlo

3. Úhel

Chce to čas a trpělivost, než najdete ten správný úhel a podaří se vám zachytit vysněnou pózu. Zkoušejte různé úhly a pózujte, jako by před vámi stál sám fotograf. Obecně platí, že úhel shora dolů opticky ztenčuje obličej a úhel zespodu nahoru zdůrazňuje oči a tvář.

4. Pozadí

Pro kvalitu fotky bude klíčový také typ pozadí. Ideální volbou je jednoduché a nekomplikované pozadí, aby neodvádělo pozornost od hlavního motivu fotografie, tedy od vás. Nehledě na to, že při focení mezi lidmi nebo zvířaty může vaši fotku vždycky někdo pokazit. Na internetu je takovýchto vtipných fotografií více než dost.

Pozadí selfie fotografie hraje důležitou roli
Pozadí selfie fotografie hraje důležitou roli

5. Experimentujte

Nebojte se nafotit více fotek a střídat u toho různé výrazy obličeje. Všimněte si, že různé polohy hlavy zvýrazní jiné rysy obličeje, stejně tak to platí i pro zbytek těla. Pro zachycení konkrétních emocí si dejte záležet také na výrazu vašich očí a držení těla. Dobrým pomocníkem při focení může být zrcadlo.

Zrcadlo může být při focení užitečné
Zrcadlo může být při focení užitečné

6. Finální úprava fotky

Dnes existuje nesčetně aplikací pro úpravu fotografií. Vybírejte takový program či aplikaci (podle toho, zda budete upravovat fotku v mobilu, nebo na počítači), kde budete mít při ruce funkce pro korekci barev, vylepšení kvality a úpravu osvětlení. Také se hodí možnost retušování. Vyzkoušejte si úpravu stejné fotografie ve více aplikacích (programech) a najděte tu, která vám bude skutečně vyhovovat.