KrásaKrása a móda

3 tipy na mladistvý vzhled ve středním věku: Trendy roku 2023

3 tipy na mladistvý vzhled ve středním věku: Trendy roku 2023

Stárnutí je přirozený proces. Pokud však chcete i ve středním věku vypadat mladistvě, nechte se inspirovat našimi tipy.

1. Vhodná životospráva

Do jídelníčku zařaďte dostatek ovoce a zeleniny, které tělu poskytují potřebné živiny. Ty podporují zdravé stárnutí a udržují tělo mladé nejen zvenku, ale i zevnitř. Škodlivé účinky volných radikálů, které se nacházejí v životním prostředí, pomáhají odvracet fytonutrienty. Ovoce a zeleninu doplňte o zdravé a libové bílkoviny a celozrnné produkt. Omezte konzumaci alkoholu a kofeinu. Dodejte tělu dostatek tekutin – především vody. Dehydratace má za následek vysušenou pokožku, která zdůrazňuje vrásky a další viditelné známky stárnutí.

Dopřejte tělu dostatek odpočinku. Během spánku dochází k uvolňování hormonů, které podporují buněčný obrat a obnovu organismu.

Zařaďte do své denní rutiny pravidelný pohyb a udržujte si zdravou tělesnou hmotnost. Pravidelný pohyb zvyšuje průtok krve, zlepšuje zásobování organismu kyslíkem a živinami. To vše podporuje mladistvý vzhled. Pravidelný pohyb je důležitý pro udržení síly a svalové hmoty.

2. Kvalitní péče o pleť

Vytvořte si kvalitní rutinu. Sice existují kroky, které vám pomohou zvrátit, alespoň částečně, poškození pokožky, mnohem snazší je však prevence. Používejte jemné a exfoliační prostředky, vhodné přípravky určené pro váš typ pleti. Pokožku udržíte pružnou a hydratovanou díky kvalitním hydratačním krémům. Hydratovaná pleť vypadá dokonale. Je také silnější a lépe odolává případnému podráždění. Obsažené látky v krému pomáhají pokožce zůstat jemnou a pružnou. Změkčovadla posilují lipidovou bariéru a zadržují v ní vlhkost.

Dejte si pozor na sluneční paprsky. Poškození, které způsobuje UV záření, je zodpovědné z velké části za viditelné známky stárnutí. UV paprsky rozkládají elastin obsažený v pokožce a tím je pak kůže ochablá a ztrácí mladistvý vzhled.

3. Dokonalý make-up

Dokonalý make-up pomáhá skrýt první známky stárnutí. Používejte krémový korektor. Malé množství tvářenky naneste do výšky lícních kostí. Vyměňte černé oční linky za hnědé. Zvýrazněte řasy. S přibývajícím věkem se řasy ztenčují. Můžete použít zahušťovací řasenku. Nepoužívejte výraznou rtěnku. Raději si pořiďte světlejší barevné tóny.