Další

5 nejlepších podzimních destinací pro důchodce v roce 2023

5 nejlepších podzimních destinací pro důchodce v roce 2023

I podzimní období je pro dovolenou jako stvořené a vzhledem k tomu, že důchodci mají dostatek času, mohou si cestování na podzim užívat plnými doušky. Kam se na podzim vypravit na dovolenou? Nechte se inspirovat našimi tipy.

1. Itálie

Nechcete-li na dovolenou cestovat letadlem, severní části Itálie jsou dobře dostupné i autem nebo autobusem. Patříte-li mezi milovníky historie, rozhodně si nenechte ujít návštěvu hlavního města Říma nebo dalších historických center. Patří mezi ně třeba Florencie nebo Benátky.

Pro aktivní turisty, ale i milovníky plážového odpočinku je ideální volbou Sicílie. Ta si pro své návštěvníky připravila dokonale vybavené pláže, kde je ještě začátek podzimu velmi příjemný. Moře je vyhřáté, pláže poloprázdné. Co víc si přát. Pokud vás odpočinek na pláži omrzí, můžete se vypravit obdivovat zeleň přírody nebo architektonické památky.

2. Portugalsko – region Algarve

Nachází se v nejjižnější části země. A proč zavítat právě do této destinace? Neboť patří mezi nejvíce slunná evropská místa. Nádherně zde tedy bude i v podzimní čas. Pokud sem zamíříte na podzim, budete nadšeni. Mezi proslulá letoviska patří třeba Albufeira, která je poměrně živým centrem, nebo Lagos. Toto středisko je naopak celkem klidné. Cesta letadlem na letiště do střediska Faro trvá necelé čtyři hodiny. Do Abufeiry je to pak ještě asi 30 kilometrů. Lagos je vzdálený kilometrů 80.

3. Španělsko

Tento stát představuje klasiku. Míří sem celkem hodně seniorů. A proč? Neboť je zde příjemné podnebí a oblast je relativně blízko. Kromě toho zde panuje dokonalá dovolenková atmosféra. Oblibě se těší především regiony kolem Malagy nebo Valencie. Unikátní je letovisko La Manga del Mar Meno. Je proslulé vlastním Mrtvým mořem, které má velmi vysoký obsah soli. Také můžete využít místní ložiska bahna nacházející se v okolí. Bahno má pozitivní vliv na zdraví. Nabízí se tedy možnost bahenních léčebných procedur.

Španělskou architekturu si zamilujete na první pohled

4. Kapverdy

Toužíte-li po exotice, pak si dopřejte dovolenou na Kapverdách. Tady je teplo a slunečno po celý podzim. Kromě toho je to období, kdy zde nejméně fouká. Moře je nádherně vyhřáté a vy si tak můžete užívat odpočinek na prosluněných a poloprázdných plážích. Toužíte-li po klidu, pak zvolte ostrov Boa Vista. Na ostrov Sal míří milovníci turistického ruchu.

5. Turecko

I zde zažijete na podzim velmi příjemné počasí. Odpočívat můžete na písčitých nebo oblázkových plážích. Oblíbenou dovolenkovou destinací je třeba oblast Alanya.