Krása a módaMóda

Podzimní košile: Kterou zvolit a jak je nosit v roce 2023?

Podzimní košile: Kterou zvolit a jak je nosit v roce 2023?

Nepotrvá to už příliš dlouho a přijde podzim a s ním i spjené dilema, co do svého nového šatníku zařadit. Co třeba takoové košile?

Příjemné a hezky vypadající? No problema

Podzim je období, kdy zatím není příliš veliká zima, ovšem k brzkému ránu nás i nižší teploty mohou překvapit a naopak odpoledne nevíme, kam se schovat do chládku. Ideálním řešením pro toto období je lehká dámská košile, která ráno zahřeje a odpoledne se vejde do tašky.

Pod slovem košile si většina lidí vybaví muže nebo ženy na vysokých pozicích. Kromě formálních košil, které jsou součástí kostýmku, jsou zde i ležérní košile, které jsou pohodlné a navíc dodají ženě mladistvý a svěží vzhled.

Podzim je typický pro své teplé barvy. Červená, oranžová a různé odstíny hnědé. I takové je dobré volit barvy pro vaši košili. Budete s ní krásně tematicky naladěné. Před pár lety bylo módní nosit jednobarevné košile. V posledním roce se však ukázalo, že nastává trend kostkovaných košil, díky jejichž alespoň dvěma barvám je i snazší kombinování s dalším oblečením. 

Jak nosit dlouhou košili

K čemu se košile hodí?

Na trhu je spousta možností a prostoru pro výběr materiálu i délky košile. Pokud si vyberete delší kousek, pak bude pěkné si konce košile svázat k sobě, zvýrazníte si tím boky a nohy. Hladkou košili z materiálů podobného saténu můžete zkombinovat s pleteným svetříkem. Odlišnost těchto materiálů je jedním trendů letošního podzimu. 

Co se týče barvy, pak matné a teplé barvy se hodí téměř k jakékoliv kombinaci barev. Hnědá jde báječně s čenou i bílou. V tomto směru nelze udělat krok vedle. 

Pokud jde o to, jaký materiál zbylého oblečení se hodí ke košilím, pak džíny určitě nebudou špatnou volbou. Podobně jako je tomu u kmtrastu materiálů popsaném výše, košile a džíny jsou v podstatě dva různé světy. Košile bývá vnímána spíše jako formální, kdežto džíny jsou odvážné, nadčasové. Společně spolu ale tvoří slušivý outfit, kterému není co vytknout.