Recenze

Celaskon recenze

Celaskon recenze

Chcete ve svém jídelníčku doplnit příjmem suplementů vitamín C a vsadit na osvědčenou klasiku v podobě výrobku od české firmy Zentiva? V následujícím článku si rozebereme zda je v tomto případě dobrou volbou pořízení Celaskonu nebo je lepší zvolit alternativu od jiného výrobce.

Celaskon složení

Složení Celaskonu je samozřejmě determinováno především obsahem vitamínu C, který tvoří hlavní složku tablet. Celkem je ho v jedné tabletě obsaženo 250 mg. Vzhledem k tomu, že doporučená denní dávka pro běžného dospělého jedince se pohybuje okolo 100 mg, můžeme konstatovat, že toto množství je zcela dostatečné.

Další látky které jsou ve vitamínu zastoupeny mají charakter pomocných látek, které hrají pouze vedlejší roli a jedná se o:

  • kukuřičný škrob
  • dihydrát edetanu disodného
  • sodnou sůl stearylfumarátu
  • sodnou sůl karboxymethylškrobu
  • hlinitý lak oranžové žluti
  • mikrokrystalická celulóza
  • předželatinovaný kukuřičný škrob
  • mastek

Celaskon dávkování, chuť, cena a další dojmy

Výrobce uvádí, že při nedostatku vitamínu C je možné užívat 2-4 tablety Celaskonu denně, ale pro běžné potřeby zcela bez problému postačí 1-2 tablety, které bohatě naplní doporučený denní příjem.

Co se týče chuti Celaskonu, musíte se při jeho konzumaci připravit na velmi výrazně kyselou chuť, která je často zmiňována v recenzích uživatelů. Nám osobně však nikterak zásadně nepřekážela a vitamíny lze navíc i polykat, čímž se problém lehce odstraní.

Příliš praktické z našeho pohledu ale není zpracování skleněné lahvičky, ze které se občas vitamíny poměrně těžko loví (zejména pokud je jich jen na dně) a navíc je oproti plastovým variantám i poměrně těžká. Nejedná se nicméně o žádný nepřekonatelný problém.

Cena námi pořízeného balení ve variantě 100 tablet s obsahem vitamínu C 250 mg se pohybuje okolo 130 korun, což je dle našeho názoru velmi přijatelné.

Mohlo by vás také zajímat: DrWitt Recenze

Celaskon účinky

Explicitní vypozorování účinků dávkování vitamínu C je poměrně obtížné, nicméně podle výrobce přispívá zdraví kostí, dásní zubů nebo krevních cév, nervovým buňkám, vstřebávání železa z potravin nebo imunitě v případě infekce.

Já osobně jsem zvyklý navyšovat dávky Celaskonu v případě, že se cítím oslaben nebo pociťuji počátek nachlazení a v nejednom případě se můj stav opravdu zlepšil. Na druhou stranu samozřejmě nemůžete očekávat zázraky a vždy musíte počítat především s nutností pestré stravy.

Závěr

Celaskon je levná varianta externího doplnění vitamínu C pro případy, že ho nedokážete z běžné stravy přijímat dostatek. Přestože byste se měli snažit suplementy využívat pouze v krajních případech, může vám zejména v období oslabené imunity nebo chřipkové sezóny být velmi nápomocný. Pokud vám nevadí kyselá chuť a smíříte se s (z našeho pohledu) méně praktickou lahvičkou, jistě by Celaskon neměl ujít vaší pozornosti.

Klady

+ Velmi přijatelná cena

+ Vysoký obsah vitamínu C

Zápory

– Méně praktická lahvička