Vlasy

Zrzavý melír v hnědých vlasech: Trendy look pro rok 2024

Zrzavý melír v hnědých vlasech: Trendy look pro rok 2024

Majitelky hnědých kadeří se s nimi občas poněkud nudí. Toužíte po něčem originálnějším, než je zrovna blond prosvětlení? Zkuste zrzavé melíry.

Proč vsadit na zrzavý melír v hnědých vlasech

S hnědou barvou se pojí věčné dilema: Nacházíte se permanentně někde mezi současnou princeznou z Wallesu a šedou myší. Jinými slovy, je tedy hnědá barva vlasů klasická, elegantní a nadčasová, nebo zkrátka potřebuje trochu oživit?

Pokud si myslíte, že samotná hnědá ve světle módních trendů neobstojí, vystavujete se riziku, které pramení z nepříliš dobře uvážených vlasových experimentů. Jak z toho ven? Dopřejte si zrzavé melíry, které vypadají v kombinaci s hnědou úžasně a nemusejí být radikální změnou vaší image.

Vhodně vytvořený melír umí zvýraznit rysy vašeho obličeje a hodí se pro každé roční období nebo příležitost. Navíc dodá hloubku, rozměr a do vlasů vnese světlo. A hodí se pro každou ženu. Zkušený kadeřník zvládne pracovat dokonce i s kudrnatými vlasy.

Jak nosit zrzavý melír

Obecně termín „zrzavá“ označuje barvu s oranžovým podtónem. Odvážné dámy pak volí melíry v ostře mandarinkovém odstínu. Máte raději o něco přirozenější barevnou kombinaci? Můžete se ve škále teplých červených odstínů pohybovat velmi variabilně.

Vyzkoušet v kombinaci s hnědými vlasy lze také melír v:

  • karamelové
  • měděné
  • skořicové

A pozor, blond jako brunetka úplně nezavrhujte. Pro efekt pomyslného prohloubení a zvýraznění struktury vašich kadeří můžete rovněž vyzkoušet kombinaci zrzavých tónů a klasických světlých odstínů, které v přirozeném melírování vypadají překvapivě skvěle.

Jak vytvořit zrzavý melír

Postup závisí na požadovaném efektu a výchozím odstínu. Majitelkám světle hnědé může stačit jednorázová aplikace.

Dámy s tmavou hřívou se nevyhnou předchozímu odbarvení. A platí to tím spíše, čím zářivější si přejete výsledek. Pro teplé odlesky postačí jemné zesvětlení, skutečně poutavý mandarinkový tón už může vyžadovat téměř bílý podklad.

Kadeřník také v závislosti na vaší představě použije konkrétní metodu nebo jejich kombinaci, ať už se jedná o tradiční melíry do fólie, balayage nebo babylights.