Krása

Zimní typ a barva vlasů: Který odstín musíte mít i v roce 2024?

Zimní typ a barva vlasů: Který odstín musíte mít i v roce 2024?

Jste zimní typ? Pak patříte ke skupině žen, která je skutečně krásná a výrazná. Co je pro vás typické, jakou barvu vlasů máte a která je pro vás vhodná, pakliže se rozhodnete pro změnu?

Jak poznat zimní typ včetně přirozené barvy vlasů

Vzpomínáte si na popis pohádkové Sněhurky? Dívka měla pleť bílou jako sníh, rty červené jako krev a vlasy černé jako ebenové dřevo. Podobně vypadá i zimní typ. Jde o výraznou ženu, jejíž půvab upoutá na první pohled.

Zimní typ se dělí na dva podtypy:

  • sněhurkovský typ
  • jižanský typ

Zimní typ má obecně výrazné oči, které v tváři doslova září. Jejich barva je šedá, modrá, zelená nebo hnědá.

Podobně rozzářená je pleť. Rozdíl tkví v tom, že je u Sněhurek velmi světlá s namodralým odstínem. Vaše kůže může být až průsvitně bílá. Jižanské typy jsou naopak charakteristicky tmavší a jejich pleť bývá olivová. Proto tento podtyp není až tak snadné identifikovat.

Specifické je pro zimní typ většinou to, že nemá pihy. Dobře se také zástupkyně tohoto barevného typu opalují.

Když se chce zimní typ obarvit

U zimního typu platí zvláště heslo, že příroda ví, co dělá. Charakteristicky mají jeho příslušnice tmavé vlasy, většinou hnědé až černé. A ty jsou pro něj nejvíc lichotivé.

Zesvětlení na blond vám s největší pravděpodobností nebude slušet. To ovšem můžete využít ve svůj prospěch a obratem toto omezení proměnit ve výhodu: Jste prakticky jediná, kdo si může dovolit obarvit se na černou, pokud jste hnědovlasá.

Vyhnout byste se každopádně naopak měla narezlému podtónu vlasů a zlatavé blond. Pokud přece jen zatoužíte po světlém odstínu, měla by to být chladně plavá s popelavým nádechem. Tradiční zrzavá se pro vás nehodí vůbec, víc k vám ladí malinově červená nebo chladnější fialová.

Zimní typ v řadách celebrit

Typickou zástupkyní zimního sněhurkovského typu v řadách hvězd je zpěvačka Katy Perry. Ta ovšem je zároveň onou výjimkou potvrzující pravidlo. Věděla jste, že je přírodní blondýnka? Tuto hvězdu si přitom málokdo umí představit v jiné přirozené barvě než černé, s níž začala svou hudební kariéru.

Ke stejnému barevnému typu patří například i Christina Ricci nebo Eva Green, ale i Megan Fox. Skoro klasickou reprezentantkou jižanského typu je pak Salma Hayek.