Móda

Zimní bundy pro seniorky: 3 zásady pro správný výběr 2024

Zimní bundy pro seniorky: 3 zásady pro správný výběr 2024

Zima je ten nejlepší čas investovat do kvalitního oblečení, které vás udrží v teple, aniž byste musela obětovat svůj styl. Ať už se chystáte na svah, do ulic města nebo hledáte bundu, kterou byste si mohla obléct, když jdete do divadla, níže najdete tipy na výběr nejlepší zimní bundy pro seniorky, která bude stylová a vhodná k nejrůznějším příležitostem.

Jak správně vybrat?

Než utratíte spoustu peněz za krásnou a kvalitní bundu, měla byste si položit několik otázek, které vám pomohou zajistit správný výběr.

1. Kam budu bundu nosit? 

Nejlepší zimní bundy pro seniorky jsou takové, které jsou vybrané na základě podnebí, ve kterém žijete. Tedy, zda je u vás zima chladná, vlhká, zda často sněží nebo třeba silně mrzne. Pokud cestujete často autem a venku se nepohybujete příliš dlouho, můžete zvolit hezkou, pohodlnou a snadno snímatelnou bundu. Pokud ale stojíte celé hodiny na mrazu, je na místě zvolit techničtější a opravdu zateplenou bundu, a to nejlépe takovou, která je dlouhá minimálně po kolena. Stylistka Jessica Sockel doporučuje volit zateplené bundy typu parka při extrémních mrazech a v mírnějších zimních podmínkách zase lehčí prodyšné a nepromokavé bundy.

Starší žena v kabátu v zasněžené krajině.

2. Jaký střih upřednostňuju? 

Při zvažování střihu bundy je třeba vzít v úvahu to, co budete nosit pod ní. Zaměřte se na oblast podpaží a zamyslete se, zda v tomto místě budete mít dost místa, abyste mohla pod bundou nosit objemný svetr. Ujistěte se také, zda budete mít pod bundou dostatek místa pro vrstvení, ale zase ne tolik, abyste vypadala jako sněhulák. Stylistka Jessica Sockem radí dodržovat „pravidlo tří“, které spočívá v tom, že vytvoříte oblečení ze tří různých vrstev. Začít můžete například lehkou halenkou, přes kterou obléknete sako, které překryjete ještě vlněným svetrem. Tato metoda vám může pomoci obléknout se tak, že budete vypadat elegantně a bude vám přitom krásně teplo. 

3. Je bunda teplá a funkční?

Při výběru zimní bundy pro seniorky je důležité zvážit faktory, jako je izolace, materiál a střih. Hledejte bundu se zateplením z prachového peří nebo syntetických materiálů, která vás opravdu zahřeje. Pokud bydlíte v oblasti, ve které často prší, klaďte při výběru důraz na to, aby byla bunda vyrobena z materiálu, který je voděodolný a větruodolný – to vás ochrání před chladem, ale také před vlhkostí. Pamatujte také na to, zda potřebujete, aby měla bunda vysoký límec, kapuci nebo kapsy.

Starší žena v bundě a čepici s turistickými hůlkami v zasněžené krajině.