Recepty

Zapečený banán s ořechy a medem – Recept na rychlou dobrotu

Zapečený banán s ořechy a medem – Recept na rychlou dobrotu

Zapečené banány s ořechy a medem jsou vynikajícím dezertem, případně vydatnou svačinou, kterou si můžete snadno připravit i u vás doma. Tento recept na zapečené banány s ořechy a medem je navíc velmi jednoduchý a rychlý k přípravě, tudíž je ideálním i pro ty z vás, kteří neradi tráví přípravou jídla dlouhé hodiny. 

Zde vám tedy přinášíme podrobný recept, který vám pomůže vytvořit tuto lahodnou, energeticky vyváženou a nebývale zdravou pochoutku.

Jaké ingredience jsou potřeba k uvaření zapečených banánů s medem a ořechy?

 • 4 středně velké zralé banány
 • 2 lžíce medu
 • 1/2 šálku namletých ořechů (například vlašské ořechy, lískové ořechy nebo mandle – záleží na vaší chuťové preferenci)
 • 2 lžíce másla
 • 1/4 čajové lžičky mleté skořice
 • špetka soli

Jedná se o ingredience na výrobu porce pro 1-2 osoby.

Postup přípravy zapečených banánů s ořechy a medem

 1. Nechte předehřát vaši troubu na 180 stupňů Celsia.
 2. Oloupejte všechny banány a rozřízněte je podélným řezem na polovinu – ideálně co nejrovněji a nejpřesněji. Následně je položte na pekáč vyplněný pečícím papírem, aby se na něj banány nepřichytily.
 3. Rozpalte pánev na středním plamenu a nechte v ní rozpustit máslo. Poté na pánev přidejte namleté ořechy, mletou skořici a špetku soli. Celou směr vařte přibližně po dobu 2-3 minut, nebo dokud ořechy nezačnou výrazněji vonět.
 4. Na pánev přidejte med a míchejte ho do té doby, dokud se nespojí s ořechy. Poté pánev se vzniklou směsí odstavte z plamene.
 5. Poté směs ořechů a medu přelijte z pánve na rozříznuté banány na pekáči tak, aby jí byly co možná nejvíce rovnoměrně pokryté.
 6. Banány polité medem a naplněné ořechy vložte do předehřáté trouby a pečte je po dobu přibližně 10-15 minut, dokud nebudou banány měkké a ořechy zlatavě hnědé.
 7. Vyjměte banány z trouby ven a nechte je vychladnout, bohatě by mělo postačit 5 minut.
 8. Zapečené banány podávejte teplé, přičemž případně je ještě můžete posypat dalšími namletými ořechy nebo skořicí – to už záleží na vašich chutích.

Tento výtečný dezert si ještě můžete doplnit například o kopeček vanilkového zmrzliny nebo šlehačky, aby byl ještě o něco sladší. Přejeme dobrou chuť!