Vlasy

Zahuštění vlasů: 6 tipů, jak ho docílit v roce 2024

Zahuštění vlasů: 6 tipů, jak ho docílit v roce 2024

Krásné, plné vlasy jsou snem mnoha lidí. Husté vlasy mohou dodat vzhledu na sebejistotě a atraktivitě. Pokud máte jemnější vlasy nebo si přejete dosáhnout plnějšího vzhledu své hřívy, existuje několik strategií a triků, které vám mohou pomoci. V tomto článku se zaměříme na různé způsoby, jak zahustit vlasy a dosáhnout plnějšího vzhledu.

Co pomůže na zahuštění vlasů:

  • správná péče o vlasy
  • správný střih
  • produkty zahušťující vlasy
  • šetrné stylingové techniky
  • foukání vlasů nahoru
  • změna barvy vlasů

Správná péče o vlasy

Začněte tím, že se postaráte o základní péči svých vlasů. To zahrnuje používání šamponu a kondicionéru, které jsou vhodné pro váš typ vlasů. Mnoho lidí má tendenci používat příliš mnoho produktů, což může vlasy zatížit. Mějte na paměti, že příliš časté mytí vlasů může odstranit přirozené oleje, které jsou pro vlasy důležité. Doporučujeme vlasy mýt 2-3krát týdně.

Správný střih

Kvalitní střih vlasů může udělat zázraky pro dojem hustší hřívy. Navštivte zkušeného kadeřníka, který vám poradí s vhodným střihem pro váš typ vlasů a tvar obličeje. Kratší střihy a vrstvení mohou dodat vlasům objem a plnější vzhled.

Produkty zahušťující vlasy

Existuje mnoho produktů, které slibují zahuštění vlasů. Můžete vyzkoušet různé pěny, spreje nebo krémy určené k tomuto účelu. Tyto produkty mohou dočasně zvýšit objem vlasů a dodat jim plnější vzhled.

Šetrné stylingové techniky

Při úpravě vlasů je důležité být šetrní. Horký vzduch fénu, časté používání žehliček na vlasy nebo kulma může vlasy poškodit a způsobit, že budou vypadat jemněji. Pokud už nemůžete bez těchto zařízení existovat, nastavte je na nižší teplotu a používejte ochranné produkty.

Foukání vlasů nahoru

Jednoduchým trikem pro dosažení plnějšího vzhledu je foukání vlasů vzhůru. Po umytí vlasů je usušte hlavou dolů. Tím dosáhnete zvýšení objemu a zahuštění vlasů.

Změna barvy vlasů

Změna barvy vlasů může také vytvořit dojem zahuštění. Zvýraznění nebo stínování může zvýraznit vrstvy vlasů a dodat jim objem.